دانشگاهیان واحد علوم و تحقیقات با غبارروبی و عطرافشانی مسجد امام علی (ع) به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۷ کد : ۹۷۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۱۲
همزمان با پایان ماه شعبان و برگزاری آئین‌های غبارروبی مساجد در سراسر کشور، دانشگاهیان واحد علوم و تحقیقات نیز با غبارروبی و عطرافشانی مسجد امام علی (ع) این واحد دانشگاهی به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند.
دانشگاهیان واحد علوم و تحقیقات با غبارروبی و عطرافشانی مسجد امام علی (ع) به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، تمیز و مرتب کردن مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان، یادآور آئین دیرینه غبارروبی است. این سنت‌ها در نامگذاری‌های رسمی ایرانی نیز جای گرفته‌اند به طوری که هر ساله، دهه پایانی ماه شعبان را دهه «تکریم و غبارروبی مساجد» می‌نامند.

دهه تکریم و غبارروبی مساجد امسال با شعار «مسجد؛ پایگاه همه کارهای نیک» از ۲۰ اردیبهشت ماه در سراسر کشور آغاز شده و روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه همزمان با هفتمین روز این دهه، دانشگاهیان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نیز با برگزاری آئین غبارروبی مسجد امام علی (ع)، به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند.

مسجد امام علی (ع) واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در زیربنایی به متراژ ۵۵۰۰ متر مربع در سه طبقه شامل زیرزمین، شبستان‌ها و مجموعه خدماتی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ در بام شمالغرب تهران به بهره‌برداری رسیده است.

این مسجد دانشگاهی که یکی از بزرگترین مساجد دانشگاهی کشور با معماری اسلامی ایرانی است در کنار مقبره الشهداء واحد علوم و تحقیقات به عنوان کانون معنوی دانشگاهیان محسوب می‌شود. اساتید، دانشجویان و کارکنان واحد علوم و تحقیقات در آستانه ماه مبارک رمضان، برای غبارروبی و عطرافشانی این کانون دور هم جمع شدند.

این آئین معنوی با قرائت دعای فرج و دعا برای تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت آغاز شد و در ادامه دانشگاهیان حاضر در این آئین با نوایی دلنشین به قرائت زیارت عاشورا پرداختند.