پویش «ایده و عمل» دانشجویان طراحی صنعتی واحد علوم و تحقیقات؛ از «طرح اسکان موقت مدولار در مواقع زلزله» تا «سیستم روشنایی کم‌مصرف»

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳ کد : ۹۳۸۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۵۱
دستاوردهای نوآورانه و کاربردی دانشجویان گروه طراحی صنعتی دانشکده عمران، معماری و هنر واحد علوم و تحقیقات که می‌توان آن را پویشی ایده‌پردازانه و عملگرایانه نامید، در محل این دانشکده برپا شد.
پویش «ایده و عمل» دانشجویان طراحی صنعتی واحد علوم و تحقیقات؛ از «طرح اسکان موقت مدولار در مواقع زلزله» تا «سیستم روشنایی کم‌مصرف»

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، در این پویش، ایده‌های کاربردی شده‌ای نظیر «طرح اسکان موقت مدولار در مواقع زلزله»، «ایستگاه کتابخانه در فضای عمومی»، «کافی‌شاپ پرتابل و مدولار با رویکرد استفاده مناسب از فضا»، «مبلمان شهری با الهام از طبیعت و حیوانات»، «سیستم روشنایی کم‌مصرف (با قابلیت مصرف انرژی ۱/۰ سیستم‌های موجود)» و «طراحی خودرو با الهام از ارگونومی بدن خرگوش» توسط دانشجویان گروه طراحی صنعتی واحد علوم و تحقیقات ارائه شد.
دکتر مهدی روانشادنیا رئیس دانشکده عمران، معماری و هنر این واحد دانشگاهی نیز در حاشیه این برنامه، گفت: گروه طراحی صنعتی واحد علوم و تحقیقات از سال ۱۳۹۳ در مقطع کارشناسی ارشد راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه هدف از برپایی این پویش، تشویق دانشجویان به فعالیت‌های پژوهشی و ارائه ایده‌های نوین و کاربردی است، افزود: دستاوردهایی ارائه شده در این مراسم در حوزه‌های گوناگونی نظیر مبلمان شهری، اسکان موقت و اضطراری، صنعت خودرو، روشنایی و... است و قابلیت کاربرد برای عموم مردم را دارند.
دکتر روانشادنیا ادامه داد: به عنوان مثال می‌توان به طراحی اسکان موقت مدولار در مواقع زلزله با قابلیت‌های حجم کم، سهولت در جابجایی و نصب آسان اشاره کرد. این طرح می‌تواند در مواقع بحرانی مانند بلایای طبیعی شرایط اسکان موقت مناسبی را با سرعت بالا فراهم کند.