دکتر رضائی خبر داد:

ایجاد پرونده الکترونیکی دانشجویان در مجتمع آزمایشگاهی واحد علوم و تحقیقات / ارائه خدمات به دانشجویان دانشگاه آزاد با ۵۰ درصد تخفیف

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۱ کد : ۹۳۸۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۱۲
رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از ایجاد پرونده الکترونیکی دانشجویان در این مجتمع آزمایشگاهی خبر داد.
ایجاد پرونده الکترونیکی دانشجویان در مجتمع آزمایشگاهی واحد علوم و تحقیقات / ارائه خدمات به دانشجویان دانشگاه آزاد با ۵۰ درصد تخفیف

دکتر سعید رضائی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، با اعلام این خبر گفت: هر ساله اعتبار پژوهشی تحت عنوان کمک هزینه پایان‌نامه و رساله دانشجویی تعریف و به متقاضیان پرداخت می‌شود. به همین جهت پرونده‌ای الکترونیکی برای هر دانشجو شامل اطلاعاتی اعم از میزان مواد آزمایشگاهی مصرف شده، قیمت مواد مصرف شده، خدمات آزمایشگاهی ارائه شده و... ثبت می‌شود تا اعتبار مورد نظر برای هر دانشجو تعریف و تا سقف آن از این اعتبار بهره ببرند.

رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات افزود: مازاد بر اعتبار تعیین شده برای هزینه‌های تحقیق و پژوهش پایان‌نامه از سوی دانشجو به حساب دانشگاه واریز می‌شود و این اعتبارسنجی و کمک هزینه تنها مربوط به دانشجویان واحد علوم و تحقیقات است.
دکتر رضائی با بیان اینکه از زمان راه‌اندازی ساها (سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد) دانشجویان سایر واحدهای دانشگاه آزاد می‌توانند بر اساس تعرفه‌های مصوب شده از خدمات مجتمع رازی بهره ببرند، گفت: خدمات دستگاهی برای دانشجویان دانشگاه آزاد با ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود. دانشجویان دانشگاه‌های غیر از دانشگاه آزاد با توجه به محدودیت موجود در فضای مجتمع رازی تنها امکان بهره‌گیری از خدمات آزمایشگاهی در زمینه استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی را دارند.
وی تعداد دانشجویانی که در سال ۱۳۹۵ از خارج واحد علوم و تحقیقات موفق به بهره‌گیری از تجهیزات مجتمع آزمایشگاهی رازی واحد علوم و تحقیقات شده‌اند را یکهزار دانشجو اعلام کرد و افزود: در حال حاضر حدود ۲۴۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی واحد علوم و تحقیقات از خدمات مجتمع رازی بهره می‌برند و دارای پرونده جاری هستند. هم‌اکنون حدود ۹۰۰ دانشجوی دکتری و ۱۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد نیز با معرفی نامه از خدمات مجتمع رازی استفاده می‌کنند. این درحالی است که در سال ۹۵-۹۶ نزدیک به ۱۰ هزار نفر از دانشجویان از خدمات آموزشی در این مرکز بهره بردند.
رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات در پایان گفت: ارزش خدمات آموزشی و پژوهشی این مجتمع بیش از ۱۰ میلیارد تومان در سال است که هزینه‌های انجام شده پرسنلی و سرمایه‌ای حدود ۵۰ درصد آن بوده و به این ترتیب ۵۰ درصد آن صرفه جویی می‌شود.