بهره برداری از طرح اتصال واحد علوم و تحقیقات به آب شهری

دکتر زراعت‌کیش تاکید کرد: صرفه‌جویی اقتصادی و ارتقای استانداردهای بهداشتی با اتصال واحد علوم و تحقیقات به آب شهری

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۸ کد : ۹۳۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۹۸۵
دکتر فرهاد رهبر رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از طرح اتصال این واحد دانشگاهی به آب شهری بازدید کرد.
دکتر زراعت‌کیش تاکید کرد: صرفه‌جویی اقتصادی و ارتقای استانداردهای بهداشتی با اتصال واحد علوم و تحقیقات به آب شهری

دکتر سید یعقوب زراعت کیش در حاشیه بازدید رئیس واحد علوم و تحقیقات از طرح اتصال این واحد دانشگاهی به آب شهری، در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، درباره این طرح گفت: آب شرب واحد علوم و تحقیقات متاسفانه تا کنون از طریق آب تصفیه شده شهری تأمین نشده و آب مورد نیاز این واحد دانشگاهی از طریق چاه یا چشمه تامین می‌شده است.
وی با اشاره به اینکه آب مصرفی واحد علوم و تحقیقات از طریق تصفیه‌خانه‌ای در درون این واحد دانشگاهی، تصفیه می‌شده است، تصریح کرد: این روند هزینه‌های زیادی را بر واحد تحمیل می‌کرد؛ از این رو با پیگیری‌های لازم، اتصال این مجموعه آموزش عالی به آب شرب شهری صورت گرفت.
به گفته دکتر زراعت کیش، اتصال واحد علوم و تحقیقات به آب شرب شهری علاوه بر صرفه‌جویی اقتصادی، ارتقای استانداردهای بهداشتی را نیز در پی دارد.
مدیرکل حوزه ریاست واحد علوم و تحقیقات با قدردانی از تعامل اداره آب و فاضلاب شهری تهران، به نعمت خدادادی رسیدن امتداد چشمه‌های آب در درون واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: دفتر امور اقتصادی، دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری این واحد دانشگاهی در صدد است کارخانه تولید آب معدنی را با اتکا به این ظرفیت خدادادی در واحد علوم و تحقیقات و با هماهنگی دانشگاه‌های ذیربط راه‌اندازی کند.
زراعت کیش، ایجاد زمینه‌های درآمدی جدید برای دانشگاه آزاد و کاهش اتکا به شهریه را از سیاست‌های کلی مورد تاکید رئیس دانشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: سهم شرکت‌های دانش‌بنیان که از این پس در واحد علوم و تحقیقات تاسیس خواهند شد، در تنوع‌بخشی به منابع درآمدی واحد نقش قابل توجهی خواهد بود.
راه‌اندازی کارخانه آب معدنی و محصولات دانش بنیان در زمینه آب، هم اکنون در حد یک ایده است و دانشگاه هم محل طرح و تامل بر روی ایده‌هاست. بنابراین دانشگاه در حال حاضر بر روی این ایده مطالعه می‌کند و در صورت تصمیم نهایی برای اجرای آن، اقدامات قانونی صورت خواهد پذیرفت.

 


( ۱۳ )