دکتر روانشادنیا خبر داد:

اجرای طرح پژوهشی «تعیین شاخص‌های تقسیمات اداری سیاسی تبدیل روستا به شهر» با همکاری وزارت راه و شهرسازی

۲۰ دی ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۴ کد : ۹۲۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۶۳۰
رئیس دانشکده عمران، معماری و هنر واحد علوم و تحقیقات از اجرای طرح پژوهشی «تعیین شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی تقسیمات اداری، سیاسی بالاخص در رابطه با تبدیل روستا به شهر» توسط این مرکز خبر داد.
اجرای طرح پژوهشی «تعیین شاخص‌های تقسیمات اداری سیاسی تبدیل روستا به شهر» با همکاری وزارت راه و شهرسازی

دکتر مهدی روانشادنیا، رئیس دانشکده عمران، معماری و هنر واحد علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با روابط عمومی این واحد دانشگاهی، با اعلام این خبر گفت: طرح پژوهشی «تعیین شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی تقسیمات اداری، سیاسی بالاخص در رابطه با تبدیل روستا به شهر» طی همکاری مشترک مرکز تحقیقات شهرسازی و معماری واحد علوم و تحقیقات با وزارت راه و شهرسازی در حال اجرا است که ۹۰ درصد این طرح انجام شده و مراحل نهایی تکمیل طرح در دست انجام است.

رئیس دانشکده عمران، معماری و هنر واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه برنامه‌ها و فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی با چشم‌انداز ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت، تدوین شده است، ادامه داد: گسترش فعالیت‌ها و تعریف طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی گسترده با نهادهای اجرائی و خدماتی کشور که ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت را فراهم می‌کند، در دستور کار این مرکز قرار دارد.
دکتر روانشادنیا همچنین از انعقاد قرارداد همکاری با شرکت عمران شهر جدید اندیشه در قالب طرح پژوهشی «بررسی و تدوین راهکارهای افزایش انسجام مدیریت شهری در شهرهای جدید با تاکید بر شهر جدید اندیشه» خبر داد.
به گفته وی، طرح پژوهشی حمایتی «تبیین مولفه‌های مکانی رقابت‌پذیری شهری» در حوزه مدیریت شهری و طرح پژوهشی حمایتی «تبیین ابعاد حقوق شهروندی در معماری شهری ایران» در حوزه حقوق شهری با حمایت مرکز مطالعات و تحقیقات شهرداری تهران نیز از دیگر اقداماتی است که در مرکز تحقیقات شهرسازی و معماری واحد علوم و تحقیقات در دست پیگیری قرار دارد.
مرکز تحقیقات شهرسازی و معماری با هدف ارتباط دانشگاه با مراکز اجرایی و تحقیقاتی کشور در سال ۱۳۸۹ راه‌اندازی شده است.


۱۱ رای