اسکان هزار نفر از زلزله‌زدگان در موکب دانشگاه آزاد اسلامی

۳۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۱ کد : ۸۸۱۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۵۲
مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات درباره برپایی موکب در مناطق زلزله‌زده گفت: قرارگاه جهادی شهدای گمنام بسیج این دانشگاه با برپایی موکب دانشجویان جهان اسلام این دانشگاه در منطقه سرپل ذهاب به ارائه کارهای ستادی و همچنین اسکان مردم می‌پردازد.
اسکان هزار نفر از زلزله‌زدگان در موکب دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، موکب دانشجویان جهان اسلام وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات که امسال و به مدت ۱۰ روز در مسیر نجف به کربلا میزبان زائران امام‌حسین (ع) بود، بعد از اتمام مراسم پیاده‌روی اربعین و همزمان با وقوع زلزله ۳/۷ ریشتری در غرب کشور، برای کمک به حادثه‌دیدگان زلزله در منطقه مستقر شدند تا با ارائه اقدامات درمانی و خدماتی بتوانند باری از دوش مردم این منطقه بردارند.
محمدرضا آبدار، مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات درباره برپایی موکب در مناطق زلزله‌زده گفت: قرارگاه جهادی شهدای گمنام بسیج این دانشگاه با برپایی موکب دانشجویان جهان اسلام این دانشگاه در منطقه سرپل ذهاب به ارائه کارهای ستادی و همچنین اسکان مردم می‌پردازد.
او ادامه داد: ۴۰ نفر از دانشجویان با حضور در جمع زلزله‌زدگان غرب کشور در منطقه سرپل ذهاب به امدادرسانی به مردم این منطقه می‌پردازند، البته ما با برپایی دو خیمه کارهای ستادی و همچنین اسکان مردم را تفکیک کرده‌ایم، در حقیقت در یکی از خیمه‌ها کارهای ستادی و در دیگری اسکان مردم انجام می‌شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: در طول شبانه‌روز هزار نفر از مردم سرپل ذهاب را اسکان می‌دهیم و همچنین با مدیریت گروه‌های جهادی دانشجویی که به منطقه اعزام می‌شوند، به ارائه بهتر خدمات و امدادرسانی می‌پردازیم.
آبدار خاطرنشان کرد: مردم استان‌های غربی کشور با توجه به سرد بودن هوا به‌شدت نیازمند امدادرسانی و ارائه خدمات درمانی و... هستند، از این رو دانشجویان موکب دانشجویان جهان اسلام با وجود اینکه هنوز خستگی ۱۰ روز پذیرایی از زائران امام‌حسین (ع) از تن‌شان بیرون نرفته، به امدادرسانی و ارائه خدماتی همچون خدمات پزشکی، آواربرداری و توزیع اقلام به مردم این منطقه مشغول هستند.