دکتر دانشفرد:

واحد علوم و تحقیقات یکی از دانشگاه های موفق کشور در زمینه تربیت کارآفرینان است

۳۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۶ کد : ۸۸۰۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۲۵
معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات در کنفرانس بین المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا و انرژی گفت: بسیاری از کارآفرینان موفق کشور دانش آموخته واحد علوم و تحقیقات بوده و خوشبختانه این واحد در این زمینه موفق عمل کرده است.
واحد علوم و تحقیقات یکی از دانشگاه های موفق کشور در زمینه تربیت کارآفرینان است

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر کرم اله دانشفرد معاون پژوهش و فناوری این واحد در هشتمین کنفرانس بین المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا و انرژی که در سالن دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، افزود: امیدوارم با تلاش و همت عوامل برگزار کننده این همایش به نتایج مورد نظر آن رسیده و این همایش آغازی برای فعالیت های علمی بیشتر در این واحد دانشگاهی باشد.

او در ادامه خطاب به مهمانان خارجی همایش گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین دانشگاه های غیر دولتی جهان است که بیش از یک میلیون نفر دانشجو دارد. همچنین بیش از ۵۰ درصد از دانش آموختگان ایران از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دکتر دانشفرد با اشاره به ظرفیت های منحصر به فرد واحد علوم و تحقیقات، افزود: واحد علوم و تحقیقات یکی از بزرگترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است. این واحد تا کنون بیش از ۷۰ هزار فارغ التحصیل داشته که تعدادی از آنان در مناصب مهم مدیریتی کشور مانند معاون رئیس جمهوری، وزیر، استاندار و کارآفرین در سطح کشور و دنیا فعالیت می کنند.

معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد از دانشجویان این واحد در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند و این واحد به عنوان یکی از مراکز مهم دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بیش از هزار عضو هیات علمی دارد.

او با اشاره به جایگاه این واحد دانشگاهی در میان دانشگاه های برتر دنیا و کشور گفت: براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی پایگاه رتبه بندی لایدن در سال ۲۰۱۶، این واحد جزو ۷۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار د ارد. همچنین واحد علوم و تحقیقات از مجهزترین آزمایشگاه ها و کارگاه ها برخوردار است که در حال حاضر به ارائه خدمات به تعداد بسیاری از پژوهشگران و محققان کشور می پردازد.

دکتر دانشفرد در پایان ابراز امیدواری کرد که نتایج این همایش بتواند مسئولان و برنامه ریزان کشوری را برای برنامه ریزی در راستای کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا و انرژی یاری دهد.