متخصصان کشاورزی از کشورهای مختلف در واحد علوم و تحقیقات گرد هم می آیند

۱۷ آبان ۱۳۹۶ | ۰۸:۵۰ کد : ۸۷۲۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۹۷
کنفرانس بین المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت" تحت عنوان “ICSA (International Conference on Sustainable Ageiculture for Food, Energy, Industry And Environment In Reginal And Global Context)” با حضور متخصصان و کارشناسان بین المللی، ۳۰ آبان ماه جاری در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود.
متخصصان کشاورزی از کشورهای مختلف در واحد علوم و تحقیقات گرد هم می آیند

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر کرم اله دانشفرد معاون پژوهش و فناوری این واحد گفت: تا کنون، کنفرانس بین المللی "کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت " در کشورهای آلمان، دانمارک، چین، کانادا، ژاپن و مالزی با حضور بیش از ۲۰ کشور اروپایی و آسیایی در هفت دوره برگزار شده است.

دکتر دانشفرد با بیان اینکه آخرین دوره این کنفرانس در سال ۲۰۱۶ در کوالالامپور مالزی برگزار شد، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری مرکز فناوریهای پایش آلودگی هوا و آب و سامانه های انرژی و مرکز IFEED آلمان ، "هشتمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت" را در محل دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات در تاریخ ۳۰ آبان ماه لغایت ۲ آذر ماه ۱۳۹۶ برگزار می کند.

وی گفت: این همایش با هدف ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشگران و محققان بخش کشاورزی در راستای تامین امنیت غذایی، تولید غذای سالم و کاهش گرسنگی جهانی برگزار می شود.

معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: این کنفرانس با محورهای کشاورزی سازگار با اقلیم، فناوری های نوین در کشاورزی پایدار، مدیریت یکپارچه منابع آب، مدیریت پسماند کشاورزی، امنیت غذایی، رویکردهای سبز در صنعت و کشاورزی و انرژی های تجدیدپذیر برگزار می شود.

به گفته وی، در این همایش که با حمایت علمی سازمانهای بین المللی برگزار می شود، میهمان هایی از اساتید برجسته حوزه های کشاورزی پایدار همچون مرکز تحقیقات انرژی های تجدیدپذیر آلمان (IFEED) ، Nordic Folkecenter for Renewable Energy (دانمارک ) ، ICSA (آلمان ) ، SSARM ( هند ) ، Hokkaido ژاپن و Food and Agricultura Organization ( سازمان ملل) حضور خواهند داشت.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت کنفرانس icsafei.ir مراجعه نمایند.