نشست آموزشی "معرفی و چگونگی مقابله با جنگ نرم" در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

۱۶ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۴ کد : ۸۷۲۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۷۶
نشست آموزشی معرفی و چگونگی مقابله با جنگ نرم با حضور جمعی از دانشجویان و کارکنان واحد علوم و تحقیقات، به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد در ساختمان علوم پایه برگزار شد.
نشست آموزشی "معرفی و چگونگی مقابله با جنگ نرم" در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، حجت الاسلام عبدالرحیم فرضی زاده بریس در این نشست با اشاره به آیه ۴۰ سوره حج گفت: مسائلی نظیر جهاد، دفاع، حفاظت و حراست از سرزمین های اسلامی و مقابله با تعرض دشمنان و حفظ فرهنگ و دین در اسلام از واجبات بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از طریق آموزه های دینی به مردم آموزش داده شود.
او با بیان اینکه در جنگهای صدر اسلام همواره شاهد دفاع فرهنگی در کنار دفاع نظامی بوده ایم، افزود: از آنجایی که فرهنگ اسلامی متشکل از عناصر مهمی نظیر اعتقاد به توحید، مبارزه با هرگونه طاغوت و طاغوت پرستی، جهاد در راه استقرار ارزش های اسلامی، ایثار و شهادت، اصلاح نفس، اتحاد و برابری، دوری از دنیا طلبی، اطاعت از رهبری دینی است از دیرباز شاهد بیشترین دشمنی با این فرهنگ بوده و هستیم. امروزه دشمنان اسلام به دنبال تخریب این فرهنگ والای اسلامی با استفاده از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم هستند.
حجت الاسلام فرضی زاده ادامه داد: تهاجم فرهنگی علاوه بر زمینه های خارجی دارای زمینه های داخلی نیز می باشد. عدم شناخت صحیح از دین، بی توجهی به فرهنگ داخلی، خودباختگی فرهنگی که ناشی از خود کم بینی و احساس حقارت در قبال پیشرفت و موفقیتهای دیگران است.
او اضافه کرد: تبلیغ علیه تعالیم اسلامی با هدف خارج کردن و به حاشیه بردن دین از صحنه و متن زندگی و غیر ضروری جلوه دادن تعالیم دینی، ایجاد وابستگی به صنعت و تکنولوژی غرب نیز از جمله زمینه های خارجی تهاجم فرهنگی است.
حجت الاسلام فرضی زاده خاطر نشان کرد: دشمنان در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی از ابزار و شیوه های مختلفی نظیر تربیت دست آموزها، ارائه الگوها و نمونه ها، جدایی جوانان از اعتقادات دینی، طرح و تفسیر دموکراسی به شیوه غربی و... استفاده می کنند که مقابله با آنان یکی از وظایف اصلی ما دانشگاهیان است زیرا که در دانشگاه ها با نسل جوان و آینده ساز این مرز و بوم روبرو هستیم.