به بهانه روز فرهنگ عمومی:

با نهادینه کردن فرهنگ ایرانی اسلامی، سرآمد کشورها خواهیم شد

۱۶ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۴ کد : ۸۷۱۸ اخبار
تعداد بازدید:۹۶۸
همزمان با روز فرهنگ عمومی، معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات، با حضور در محل رستوران آفتاب، با جمعی از دانشجویان این واحد دانشگاهی دیدار و گفت و گو کرد.
با نهادینه کردن فرهنگ ایرانی اسلامی، سرآمد کشورها خواهیم شد

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات حجت الاسلام و المسلمین حجت اله ذاکر معاون فرهنگی و دانشجویی این واحد گفت: فرهنگ ایرانی بواسطه پشتوانه تمدن چند هزار ساله غنی بوده و عجین شدن آن با فرهنگ نورانی و دین مبین اسلام، موجب بی نظیر شدنش در جهان شده است.
او با بیان اینکه بدون شک نهادینه کردن فرهنگ ایرانی – اسلامی، ما را سرآمد سایر کشورها خواهد کرد، افزود: معتقدم نه تنها دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بلکه باید تمامی سازمانها و اقشار مختلف جامعه در نهادینه کردن فرهنگ ایرانی – اسلامی بیش از پیش کوشا باشند، باید به گونه ای عمل کرد تا همگان به این فرهنگ افتخار کرده و آنرا سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.
حجت الاسلام و المسلمین ذاکر ادامه داد: از آنجایی که در دانشگاه ها با نسل جوان روبرو هستیم، علاوه بر مسائل علمی و تحقیقاتی باید به بعد آموزشهای فرهنگی و اخلاقی این نسل که آینده ساز کشور هستند نیز توجه ویژه ای شود.
وی افزود: یکی از معضلات ما در تبیین برنامه‌ها برای نسل جوان، طراحی براساس نیازها و دغدغه های دوران جوانی خودمان است که این امر باعث ایجاد اختلاف ذائقه بین نسل ها شده است.
وی اضافه کرد: معتقدم در تبیین برنامه ها برای نسل جوان باید خود را در جای آنها قرار داده و براساس ذائقه و احساس نیاز ایشان، برنامه هایی متناسب طراحی و اجرا شود.