آبدار عنوان کرد:

فعالیت موکب بین المللی دانشجویان جهان اسلام در راستای ترویج فرهنگ مقاومت

۱۶ آبان ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۹ کد : ۸۷۰۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۶۱
مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات با تأکید بر اهمیت شبکه‌سازی میان دانشجویان جهان اسلام گفت: در همین راستا و با میزبانی دانشجویانی از کشورهای مختلف سعی بر ایجاد شبکه ای برای راه‌اندازی اردوهای راهیان نور مشترک با دانشجویان جهان اسلام داریم.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، محمدرضا آبدار مسئول بسیج دانشجویی این واحد با اشاره به نحوه آغاز به کار موکب دانشجویان جهان اسلام با عنوان عربی طلاب العالمی الاسلامی در مسیر طریق الحسین (ع) و با فاصله سه کیلومتری از حرم مطهر گفت: از حدود ۳ ماه پیش برنامه ریزی ها برای راه اندازی این موکب برای ایجاد کانال های ارتباط جهت فراهم کردن کردن بستری مناسب برای ارایه فعالیت های عمیق فرهنگی در مسیر زوار حسینی صورت گرفت تا در آینده بتوان فعالیت هایی چون راهیان نور مشترک و... را با سایر کشورها داشت. برای مثال راهیان نور سوریه را راه اندازی کرده و یا میزبانی آنها را در راهیان نور کشورمان داشته باشیم.

حضور هیئت غیرفارسی‌زبان در موکب طلاب العالمی الاسلامی

وی تصریح کرد: خدمات موکب را در حیطه های مختلف خدمات پزشکی با حضور پزشکان خانم و آقا، اسکان زوار، فرهنگی و بیداری اسلامی اسلامی؛ غرفه کودک و میزبانی هیئت غیرفارسی زبان و پرده خوانی قرار دادیم که بر اساس برنامه ریزی ها در هفته جاری هیأتی اردو زبان از پاکستان به سرپرستی آیت الله عقیل در موکب حضور خواهند یافت.

آبدار گفت: همچنین هیاتی از سایر کشورها نیز خواهیم داشت ضمن اینکه هیأت محبان الزهرا (س) بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات نیز هر روزه برنامه های خود را دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه موکب دانشجویان جهان اسلام امسال برای نخستین بار و با همکاری و حمایت های مالی و محتوایی بسیج واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد، عنوان کرد: تمامی امور موکب اعم از برپایی خیمه، برق کشی، لوله کشی آب و تأسیسات؛ تجهیزات توسط تیم دانشجویی انجام شد. همچنین موقعیت موکب در عمود ۱۳۹۶ در مسیر نجف به کربلا واقع شده و دارای ۲۵۰۰ متر وسعت است که ۱۵۰۰ متر آن به اسکان زوار اختصاص داده شده و مابقی فضای غرفه های دیگر است.

تأکید موکب دانشجویان جهان اسلام بر ارائه محتوای فرهنگی و سیاسی با محوریت مقاومت به زبان‌های مختلف

آبدار ادامه داد: بخشی از گروه پزشکی حاضر در موکب را دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به سرپرستی دکتر زهرا رود دهقان استاد دانشگاه تهران تشکیل می دهند همچنین در این موکب ۸۰ خادم اعم از خواهران و برادران حضور دارند که تاریخ فعالیت آن از ۹ تا ۲۲ آبان ماه است.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که تاکنون میزبان دانشجویان عراقی نیز بوده ایم، اظهار داشت: تأکید فعالیت های موکب بر امور فرهنگی و شبکه سازی میان دانشجویان جهان اسلام است که زیرساخت های آن نیز فراهم بوده و از افرادی که آشنا به زبان های عربی، اردو؛ فرانسه و انگلیسی هستند استفاده می کنیم.در همین راستا با پخش بروشورهای چند زبانه و کتابچه هایی به زبانهای مختلف تلاش شده است تا بخشی از انتقال مفاهیم صورت گیرد.

مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات در پایان در خصوص محتوای کار فرهنگی موکب طالب العالمی الاسلامی خاطرنشان کرد: امور فرهنگی صرفاً به حوزه مذهبی محدود نشده و محتواهای فرهنگی و سیاسی در حوزه جهان اسلام و مقاومت بوده که با استقبال خوبی مواجه شده است.