انستیتو نفت در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی شد

۱۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۶ کد : ۸۷۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۵۷
مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام راه اندازی انستیتو نفت در واحد علوم و تحقیقات از اجرای رسمی قرارداد نفتی دانشگاه آزاد در میدان کرنج خبر داد.
انستیتو نفت در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی شد

به گزارش روابط عمومی، دکتر داوود ثمری درباره قرارداد نفتی دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت نفت گفت: قرارداد نفتی جدیدی با وزارت نفت برای توسعه و ازدیاد برداشت از میدان کرنج منعقد شده است که براساس آن دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مشاور پژوهشی، فعالیت‌های تحقیقاتی را انجام می‌دهد.
او ادامه داد: وزارت نفت تاکید دارد که تصمیم انجام تحقیقات و نوآوری با مسئولیت دانشگاه‌ها انجام شود. با این وجود بستر برای انجام تحقیقات جدید فراهم شده است.
مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: براساس این قرارداد انستیتو نفت را در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد ایجاد کرده‌ایم تا ارتباط آموزش و تحقیقات در کنار هم قرار بگیرد.
ثمری تاکید کرد: این قرارداد نفتی ۱۰ ساله و ۲ سال از قرارداد اولیه تاکنون گذشته است، زمان زیادی صرف شد تا صنعت و دانشگاه ظرفیت‌های یکدیگر را بشناسند. اکنون که این شناخت ایجاد شده از روشهای نوین برای ازدیاد برداشت استفاده خواهیم کرد.
او خاطرنشان کرد: سناریوهای متعددی را برای ازدیاد برداشت نظیر تزریق نانو ذرات و ژل‌های پلیمری وغیره تعریف کرده‌ایم که قابل اجراست، اگر در مرحله آزمایشگاهی به نتیجه برسیم به عنوان یک روش به شرکت ملی نفت ارائه می‌دهیم، ما در ذیل این قرارداد تعهد کردیم که ریکاوری فکتور یا ضریب برداشت را افزایش دهیم.