پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش

۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۸ کد : ۸۶۰۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۳۴
دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش پیامی صادر کرد.
پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن پیام دکتر فرهاد رهبر بدین شرح است:

در دنیای امروز ورزش و تربیت بدنی جنبه های گوناگون زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده و به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی امر ورزش در بسیاری از مناسبات و مراودات بشر هزاره سوم نقش تعیین کننده ای دارد.

دنبال کردن غرور ملی و عزت نفس در ورزش قهرمانی، توجه به گردش مالی هنگفت در ورزش حرفه ای و اهمیت فاکتورهای سلامت جامعه در ورزش عمومی، همگی از جنبه های غیرقابل انکار تربیت بدنی است.

بی تردید یکی از بهترین راههای رسیدن به سبک زندگی سالم و حفظ روحیه شاد در جامعه دنبال کردن برنامه های مدون ورزش همگانی، ترویج فرهنگ مبتنی بر ورزش و مدیریت علمی ورزشی از ضروریات زندگی شهری امروز است.

مسلماً ترغیب و تشویق جوانان به امر ورزش، تهذیب نفس و دانش اندوزی از مهمترین رسالتهای دانشگاهیان، متولیان و استادان محسوب می شود و دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با توجه به ظرفیتهای موجود مبتنی بر دانش روز در تحقق این امر پیشرو باشد، خوشبختانه این دانشگاه با توجه به امکانات مناسب در بعد ورزش قهرمانی همچنین ترویج ورزش همگانی بین دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی اقدامات بسیار قابل ستایشی انجام داده است که رشد و فراگیرتر شدن این سلامت عمومی و شادابی افراد را تضمین می کند.

پیشبرد برنامه های راهبردی در جهت توسعه ورزش همگانی و حرفه ای همچنین ورزش دانشجویی در ایجاد روحیه شاد بین دانشجویان با تأسی از مشی و رفتار امیرمومنان مسیر روشنی از توسعه و تعالی تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی را ترسیم خواهد کرد.

روز تربیت بدنی و ورزش را به همه ورزشکاران، ورزش دوستان، قهرمانان و پهلوانان به ویژه ورزشکاران خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می گویم و از خداوند متعال برای همه عزیزان آرزوی سلامتی، بهروزی و موفقیت در مراحل مختلف زندگی را مسالت دارم.

دکتر فرهاد رهبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

 


( ۳ )