به همت دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات:

موکب دانشجویان جهان اسلام در اربعین حسینی برگزار می شود

۱۱ مهر ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۹ کد : ۸۴۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۰۰
محمدرضا آبدار از برگزاری «موکب دانشجویان جهان اسلام»، در میعادگاه اربعین و مسیر اصلی پیاده روی کربلا به فاصله ۳ کیلومتری از حرم اباعبدالله (ع) و عمود شماره ۱۳۹۶، همزمان با اربعین حسینی به همت بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات محمدرضا آبدار مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات با اعلام این خبر، گفت: یکی از رساترین جملات در باب عظمت جایگاه اربعین حسینی این سال‌ها در بیانات مقام معظم رهبری آمده است که می‌فرمایند: «شروع جاذبه مغناطیس حسینی در روز اربعین است و این همان مغناطیس است که امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل من و شماست.» تامل در این جمله ابعاد وسیع این روز بزرگ و موقعیت اثربخشش را به خوبی نمایان خواهد کرد.
آبدار در مورد اهداف کلان در نظر گرفته شده برای برپایی این موکب اظهار داشت: نشر مبانی اعتقادی و اصیل تشیع با هدف گسترش فرهنگ شیعی و مبارزه با انحرافات، صدور دقیق و کارشناسی شده آرمان‌های انقلاب و تقویت جبهه مقاومت در جهان اسلام، شبکه سازی بین دانشجویان؛ معرفی دانشگاه آزاد بعنوان حلقه وصل دانشجویان جهان اسلام، ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به زائرین، ارائه خدمات پزشکی، اسکان زائرین در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: همان جذبه‌ای که آن سال‌ها شخصی چون جابربن عبدالله را از مدینه به کربلا می‌کشاند و امروز پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ و همه را سر مستانه از اقصی نقاط جهان با پای پیاده روانه دیار محبوب می‌کند.
این فعال دانشجویی اضافه کرد: ابعاد و عظمت این رویداد عظیم و این حماسه عاشقانه که دل‌های شیفته را چون اقیانوسی به پهنای جهان با تحمل تمام مشقت‌ها، با جان و دل به کربلا و میعادگاه عشاق حسینی می‌کشاند در همین چند سال بر همگان واضح و مبرهن شده و گویی خداوند می‌خواهد همانند همان ۱۴۰۰ سال گذشته دوباره اتفاقی متفاوت و ماندگار را با نامی به بلندای نام حسین (ع) رقم بزند.
مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، هدف متعالی از این جنبش و خیزش و میعاد در اربعین «تشکیل نظام اسلامی» و تلاش برای آن حتی در حد شهادت است با همان وضعی که سرداران کربلا شهید شدند و این چیزی است که نباید از یاد جامعه بزرگ مسلمین برود.
آبدار خاطر نشان کرد: بر تک تک افراد حاضر و دغدغه مند در جامعه اسلامی فرض است که وظایف خود را در این راه پر برکت به احسن وجه انجام دهند. خصوصاً جوانان فهیم، ولایی و مخلص مسلمان انقلابی که همیشه مبدا حرکات بزرگ و درخشانی بوده‌اند و بصورت ویژه‌تر نقش بی بدیل دانشجویان در ایجاد تمدن اسلامی غیر قابل انکار است.
این فعال دانشجویی تصریح کرد: ماهیت تشکیلاتی این موکب دانشجویی، مردمی و نوع فعالیتش به زوار حسینی فرهنگی و خدماتی است. ظرفیت این موکب حدود ۲۰۰۰ نفر و محدوده فعالیتش در جهت اجتماع دانشجویان جهان اسلام در نظر گرفته شده است.
وی گفت: در راستای فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی از تمام ظرفیت‌های موجود رسانه ای استفاده خواهد شد. بهره مندی از دانشجویان زبان آموخته در دانشگاه آزاد؛ جهت ایجاد شبکه و ارتباط گیری با دانشجویان سراسر جهان اسلام صورت می‌گیرد.
این فعال دانشجویی در مورد خدمات این موکب اعلام کرد: در بخش پزشکی علاوه بر درمان و مداوای بیماران، اقدامات دیگری از جمله ماساژ درمانی زائرین و تقویت قوای از دست رفته زائران با دمنوش‌های گیاهی انجام خواهد شد.
مسئول بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات گفت: این موکب همچنین برنامه‌هایی از جمله سخنرانی و مداحی؛ غرفه اطفال، نمایشگاه رهبران جهان اسلام، مشاوره و خادم افتخاری را در دستور کار خود قرار داده است.
آبدار بیان داشت: امید است که به لطف خدا و در پرتو عنایات امام حسین (ع) و توجهات خاصه حضرت صاحب الامر (عج) در این راه با سربلندی وارد شویم و در دستیابی به اهداف متعالی مان موفق شده و گامی در حد وسعمان در راستای زمینه سازی ظهورِ عدالت گستر حقیقی جهان برداشته باشیم
لازم به ذکر است به زودی اطلاعیه های مربوط به جذب خادم و نحوه ی برگزاری موکب از سوی بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد.


۱۶ رای