رئیس آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران در واحد علوم و تحقیقات:

دانشجویان شاهد و ایثارگر الگوی سایر دانشجویان باشند

۰۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۹ کد : ۸۴۷۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۳۹
مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید واحد علوم و تحقیقات ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر، با حضور جمعی از مسئولان واحد و بنیاد شهید و ایثارگران استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر عین اله الهی رئیس آموزش عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان ورودی جدید و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: در حال حاضر با ۵۴ دانشگاه در تهران، ارتباط مستمر داریم که یکی از این دانشگاه ها، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است.

او با بیان اینکه هدف و مأموریت حوزه آموزش عالی بنیاد شاهد و ایثارگران و واحد علوم و تحقیقات، ارتقاء سطح علمی و آموزشی دانشجویان ایثارگر و شاهد است، ادامه داد: واحد علوم و تحقیقات یکی از برترین دانشگاه های کشور است که در تمامی زمینه های علمی، آموزشی، تحقیقاتی، پژوهشی و فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد. بنابراین از دانشجویان شاهد و ایثارگر انتظار می رود با استفاده از این فرصت و به عنوان الگویی برای سایر دانشجویان با تلاش خود در سطوح بالای دانشجویی قرار بگیرید.

دکتر الهی افزود: در حال حاضر بنیاد شهید و ایثارگران تهران بالغ بر ۳۳ هزار دانشجو را تحت پوشش دارد. از این میان بیش از ۷۰ درصد دانشجوی شهریه پرداز و حدود ۳۰ درصد دانشجوی دانشگاه های دولتی هستند. برهمین اساس برای هرکدام از آنها خدماتی و تسهیلاتی در بنیاد شاهد و ایثارگر در نظر گرفته شده است.

او خطاب به دانشجویان گفت: شایسته است، دانشجویان با ستاد شاهد و ایثارگر به طور مستمر در ارتباط و همکاری باشند، همچنین برای کسب اطلاع بیشتر از فرایند ارائه خدمات توسط این بنیاد به مطالعه قوانین و بخشنامه های آن اقدام کنند.

  1. راه شهدای مدافع حرم، ادامه راه فرهنگ عاشورایی است

محمد صادق عسگرآبادی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق ۵ و ۲۲ تهران نیز در این مراسم ضمن تسلیت ایام محرم، گفت: معتقدم کتمان هویت ایثارگری، ظلم به فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی افزود: دانشجویان و خانواده شهدا و ایثارگران وارث فرهنگ ایثار، استقامت و دفاع از ارزشها و راه شهدا هستند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ نفر از شهدای مدافع حرم، دانشجو بوده اند، خاطرنشان کرد: راه شهدای مدافع حرم، ادامه راه فرهنگ عاشورایی است.

گفتنی است در این مراسم دکتر یونس فرهمند مدیرکل دانشجویی، دکتر بهزاد بازیار مدیرکل پژوهشی و دکتر قهدریجانی مدیر کل فرهنگی واحد علوم و تحقیقات به ارائه توضیحاتی در خصوص حوزه تحت مسئولیت خود پرداختند.


۲۰ رای