توسط عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات صورت گرفت:

کتاب روان شناسی سلامت به شهید مدافع حرم "محسن حججی" تقدیم شد

۰۵ مهر ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۲ کد خبر : ۸۴۷۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۲
کتاب "روان شناسی سلامت، مفاهیم بنیادی در روان شناسی سلامت " به همت دکتر حسن احدی عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و استاد نمونه کشوری، دکتر افشین رباطی و با ویراستاری تخصصی دکتر سهیلا خداوردیان تالیف و به محسن حججی شهید مدافع حرم تقدیم شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر حسن احدی در رابطه با اهدای این کتاب به روح بزرگ این شهید مدافع حرم گفت: تقدیم کتاب "روان شناسی سلامت، مفاهیم بنیادی در روان شناسی سلامت " به شهید حججی، نشان از همدلی و هم صدایی دانشگاهیان با آرمان های شهدای مدافع حرم دارد.

او افزود: دانشگاهیان ارزش فداکاری ها و ایثارگری های شهدا را ارج می نهند و امیداست این شهیدان بزرگوار، شفاعت کننده ما در دنیای اخروی باشند.

همچنین در بخشی از مقدمه کتاب به جهت معرفی آن آمده است: روان شناسی سلامت در جهان و از جمله ایران، رشته علمی جوان و در حال رشد است.جامعه ما نیازمند بسترسازی های علمی و نظری و کاربرد آنها در حل مسائل مربوط به نظام بهداشتی و مراقبتی و تربیت نیروهای متخصص و زبده است.لذا هدف این کتاب عرضه مقدمه ای جامع درباره موضوعات اساسی روان شناسی سلامت است و تمرکز آن بر نظریه هایی است که توسط پژوهش ها تایید شده اند.کتاب حاضر به توصیف نحوه عملیاتی شدن این نظریه ها می پردازد.

در ادامه آورده است: بنابراین این کتاب رویکردی نظری و کاربردی به روان شناسی سلامت دارد و از آن نظر حائز اهمیت است که می تواند به عنوان منبع درسی جامع در روان شناسی سلامت مدنظر قرار گیرد.

 


۲ رای