اردوی زیارتی مشهد مقدس خواهران بسیج دانشجویی واحد علوم وتحقیقات برگزار شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۲ کد : ۸۴۲۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۰۸۵
اردوی زیارتی – سیاحتی مشهد مقدس خواهران بسیج دانشجویی واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۵ الی ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات سفرهای دانشجویی عمدتاً به دلیل ایجاد فضای گرم و صمیمی بین دانشجویان و گذران اوقات در محیطی آرام و فارغ از هیاهوهای دانشگاهی تاثیر بسیار عمیق و گسترده ای در ارتقاء روحیه ی جمعی دانشجویان و همدل کردن آنان دارد که اگر به نحو احسن و با برنامه ریزی مناسبی برگزار شود، قطعاً در جذب جوانان دانشجو به مجموعه بسیج دانشجویی بسیار تاثیرگذار است.

این سفرهای زیارتی علاوه بر ایجاد غنای فکری و معنوی در دانشجویان با گنجاندن برنامه های سیاحتی جذاب در کنارِ توجه تام به بعد معنوی سفر و اختصاص بیشتر اوقات به خودسازی، دعا، زیارت و خلوت های دانشجویان در حرم مطهر؛ میتواند سلیقه های بیشتری را با اهداف و آرمانهای در نظر گرفته شده از برگزاری این نوع سفرها همراه کرد و استراتژی راهبردی جذب حداکثری و دفع حداقلی هم از این راه محقق خواهد شد.

لذا با توجه به این ملزومات؛ مجموعه خواهران بسیج دانشجویی واحد علوم و تحقیقات بر آن شد تا در ۱۵ الی ۱۹ شهریور ماه ۹۶ اقدام به برگزاری سفر زیارتی-سیاحتی مشهد مقدس نماید.رفت و برگشت این سفر با قطار و در بازه ی ۵ روزه انجام شد.برنامه ریزی برای شرکت در هر سه نماز جماعت حرم و سه نوبت زیارت در روز؛ شرکت در ویژه برنامه شب عید غدیر خم؛ زیارت دسته جمعی کاروان در اولین روز و زیارت دسته جمعی وداع در روز آخر علاوه بر اوقات دیگر و همچنین صرف صبحانه متبرک حضرت در مهمانسرای حرم مطهر از ویژگی های بارز این سفر بود.

با الطاف بی نهایت امام رئوف (ع) کل کاروان میهمان سفره ی پر برکت و متبرک صبحانه ی حرم شدند که یکی از به یاد ماندنی ترین اوقات سفر بود.

بازدید از نمایشگاه مفهومی زیارت که بسیار هم دیدنی طراحی شده بود و از دوران تولد تا مرگ را تصویر سازی میکرد بصورت دسته جمعی انجام گرفت و مورد استقبال واقع شد.

قایقرانی پارک وحدت هم از جمله برنامه های تفریحی بود که در جهت هم افزایی و همراه کردن تمام سلایق انجام شد.بازدید از موزه مرکزی حرم که به تنهایی هزاران حرف برای گفتن دارد و در جای خود هم مفرح هم باعث تامل در آفرینش های مختلف الهی بود، برگزار شد.

شرکت در برنامه های شب عید غدیر در حرم و ویژه برنامه ی جشن مولودی خوانی روز عید غدیر خم با حضور دانشجویان زائر در هتل هم بر غنای سفر افزود.

کبوتران سفالی نامه رسان بعنوان نمادی از کبوتران حرم به یادبود به دانشجویان هدیه داده شد که نامه ای از ((بهشت)) به آن متصل شده بود و دعوتنامه ای بود برای حضورشان در این سفر معنوی زیبا تا در آن نامه دل نوشته هایشان به امام رئوف را بنگارند و در پایان به چند نفر از برگزیدگان هدایایی اهدا شد.

برگزاری مسابقه عکاسی نیز از دیگر جذابیت های این سفر بود. همچنین بسته فرهنگی سفر شامل کبوترهای نامه رسان و رزق های روزانه از عنایات امام رضا (ع)؛گیره روسری و تسبیح متبرک شده جهت ((ترک عادات بد)) هم تدارک دیده شده بود که در روز عید بین دانشجویان اهداء شد.

تسبیح متبرک جهت ((ترک عادات بد)) به این نیت پخش شد که هر شب قبل از خواب به جای انجام هر عمل مباح دیگری از جمله چک کردن گوشی؛ تماشای تلویزیون؛ مطالعه کتاب و...یک دور این تسبیح را به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (ع) با صلوات بگردانیم و این آخرین کاری باشد که انجام میدهیم و هر از چند مدتی نیت کنیم و یکی از عادت های بدمان را کنار بگذاریم.