پرفسور دانشگاه ایباراکی ژاپن از واحد علوم و تحقیقات بازدید کرد

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۱ کد : ۸۳۸۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۹۶
پرفسور ایتو از دانشگاه ایباراکی شهر هیتاچی ژاپن با حضور در واحد علوم و تحقیقات ضمن شرکت در جلسه دفاع از پایان نامه آقای بهرام میرزایی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مواد-جوشکاری از امکانات و آزمایشگاه های دانشکده مهندسی مواد واحد علوم و تحقیقات بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، پرفسور گورو ایتو (Goroh ITOH) از دانشگاه ایباراکی ژاپن به عنوان استاد راهنمای بهرام میرزایی از دانشجویان رشته جوشکاری با عنوان " اثر پارامترهای جوشکاری GTAW بر جذب هیدروژن در یک فولاد زنگ نزن دوفازی (داپلکس)" در واحد علوم و تحقیقات حضور یافته و به مدت دو روز مهمان این واحد بود.

پرفسور ایتو به دلیل وجود روشها و تجهیزاتی مدرن مانند TDS و HMPT در دانشگاه ایباراکی که برای اندازه گیری میزان جذب و نفوذ اتم هیدروژن در فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرند به عنوان استاد راهنمای این پایان نامه کارشناسی ارشد در واحد علوم و تحقیقات انتخاب شد. نفوذ هیدروژن به فولاد حین مراحل ساخت از جمله جوشکاری بسیار مخرب بوده و آثار بسیار زیان باری دارد. بنابراین باید با شناخت علل و عوامل جذب و نفوذ هیدروزن به فولاد این علل و عوامل را از میان برداشت. آقای بهرام میرزایی با حضور در آزمایشگاه‌های دانشگاه ایباراکی و تحت نظر پروفسور گورو ایتو طی یک سال گذشته با استفاده از دستگاه های TDS و HMPT شرایط نفوذ هیدروژن را در یک فولاد زنگ نزن داپلکس بررسی کرد. این فولاد در صنایع خودرو سازی و همچنین صنایع نفت و گاز کاربرد زیادی دارد.

 

 

 

 


۱۶ رای