برای اولین بار در ایران

برنامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش توسط واحد علوم وتحقیقات تصویب و به ثبت رسید

۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۲ کد خبر : ۸۱۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۷۱۸
برنامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات با پیگیری های مستمر و مساعدت های معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری به تصویب شورای عالی برنامه ریزی رسید.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر رضا سارنگ مدیرگروه رشته مهندسی ورزش این واحد گفت: برنامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات با پیگیری های مستمر و پس از گذشت حدود ۲ سال از ارائه برنامه این رشته به ورزات علوم، تحقیقات و فن آوری، با ارائه دفاعیات و مستندات مستحکم علمی و با مساعدت های معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری نهایتاً در مورخ ۳۱/‏۰۳/‏۹۶‬ به تصویب شورای عالی برنامه ریزی رسید.

مدیر گروه و موسس رشته مهندسی ورزش در ایران ادامه داد: پس از آن در شرایطی که در شروع فراخوان ثبت نام دوره کارشناسی ارشد نام رشته" مهندسی ورزش" در سامانه دیده نمیشد و با پیگیری های گروه مهندسی ورزش و اداره کل امور آموزشی و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی و در نهایت مساعدت دفتر گسترش معاونت آموزشی وزارت علوم با یک وقفه ۲ روزه در تاریخ ۰۵/‏۰۴/‏۱۳۹۶‬ به سامانه انتخاب رشته دوره کارشناسی ارشد اضافه شد.

به گفته دکتر سارنگ، آنچه مهم می نماید این است که بیش از ۲۰۰۰ رشته محل از رشته های دانشگاه آزاد اسلامی از سامانه انتخاب رشته حذف شده بود. لذا این افتخار در این مقطع حساس جای تبریک به دانشجویان، اساتید و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی خصوصاً واحد علوم و تحقیقات دارد.

شایان ذکر است طراحی برنامه دوره کارشناسی ارشد مهندسی ورزش از سال ۱۳۸۶ و براساس مطالعات روشمند و دقیق علمی در گروه مهندسی ورزش واحد علوم وتحقیقات آغاز و در نهایت برنامه مذکور در سال ۱۳۹۴ تسلیم وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری شد.

رشته مهندسی ورزش در مقطع کارشناسی نیز برای اولین بار در کشور در سال ۱۳۸۷ توسط واحد علوم وتحقیقات و در دانشکده فنی و مهندسی راه اندازی شده بود که از معدود رشته های مستقلی است که دانشگاه آزاد اسلامی پایه گذار و موسس آن در کشور بوده است.


۷ رای