در مراسم چهلمین روز درگذشت پروفسور جهانشاهلو در واحد علوم و تحقیقات عنوان شد:

جهانشاهلو با تفکر علمی، گام های مثبتی برای پیشرفت کشور برداشت

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۰ کد : ۷۹۳۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۱۶
مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم پروفسور غلامرضا جهانشاهلو با حضور خانواده وی و جمعی از مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و واحد علوم و تحقیقات، دانشجویان، کارمندان و اساتید و همکاران آن مرحوم در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

به گزارش روابط عموم واحد علوم و تحقیقات، دکتر علی عباسپور رئیس این واحد دانشگاهی با اشاره به شخصیت والای علمی و خصایص اخلاقی مرحوم پروفسور جهانشاهلو گفت: مرحوم پروفسور جهانشاهلو از همان ابتدای تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، با این مجموعه و بخصوص واحد علوم و تحقیقات همکاری ویژه ای داشت.

وی با بیان اینکه در اوایل تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت در آن با چالش های بی شماری روبرو بوده است، افزود: فعالیت بی دریغ مرحوم پروفسور جهانشاهلو در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی آنهم با شرایط و مشکلات عدیده ای که در اوایل فعالیت این مجموعه وجود داشت، نشان از ایثار ایشان بوده است.

دکتر عباسپور، رشته ریاضی واحد علوم و تحقیقات را یکی از موفق ترین رشته های این واحد عنوان کرد و ادامه داد: بسترسازی و برنامه ریزی های مناسب مرحوم پروفسور جهانشاهلو در راه اندازی مقطع دکتری رشته ریاضی واحد علوم و تحقیقات امروزه آنرا به یکی از رشته های موفق تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: مرحوم پروفسور جهانشاهلو در طول فعالیت بی منت و صادقانه خود در واحد علوم و تحقیقات، شاگردان بسیاری را تربیت کرده اند که امروزه از جمله اساتید، مدیران موفق کشور نظیر دکتر فرهاد حسین زاده لطفی هستند که مقالات کاربردی بسیاری در علم ریاضی دارند.

رئیس واحد علوم و تحقیقات افزود: مرحوم پروفسور جهانشاهلو نه تنها در واحد علوم و تحقیقات بلکه در مراکز علمی و تحقیقاتی، سازمانها و بخش های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خدمات ویژه ای ارائه کرده اند. وی با تفکری علمی گامهای مثبتی در ارتقاء و پیشرفت کشور برداشته اند.

وی با بیان اینکه عزیزانی مانند مرحوم پروفسور جهانشاهلو، الگویی ماندگار برای جوانان و آیندگان هستند، افزود: واحد علوم و تحقیقات در راستای معرفی بزرگان علمی و فرهنگی کشور آمادگی کامل برای چاپ و نشر زندگینامه مرحوم پروفسور جهانشاهلو دارد.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جماعت مسجد امام علی (ع) واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم گفت: مرحوم پروفسور جهانشاهلو دارای صفات حسنه‌ی بسیاری بودند. تواضع، تلاش، خدمت صادقانه و حرکت در راستای دستورات پروردگار یکتا از جمله حسنات ایشان بوده است.

وی ادامه داد: پروفسور جهانشاهلو خدمات بسیاری در وزارت علوم، شهرداری، رشد و توسعه علمی کشور داشتند و همچنین بنیانگذار رشته ریاضی در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی کشور بوده اند.