با حضور مسئولین و صاحبنظران ملی، بین المللی و منطقه ای صورت می گیرد:

جشنواره توسعه سبز ۳ و ۴ اسفند در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود/ رایزنی برای گسترش همکاری های زیست محیطی منطقه ای و بین المللی

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۵ کد خبر : ۷۳۴۳ اخبار
تعداد بازدید:۵۷۱
بیست و دومین همایش ملی - منطقه ای انجمن متخصصان محیط زیست ایران و دوازدهمین جشنواره توسعه سبز و مسابقه کشوری نقاشی و عکس به همراه نمایشگاه ارزیابی برنامه پنجم و چشم انداز توسعه پایدار در برنامه ششم (با رویکرد ملی و بین المللی)، ۳ و ۴ اسفندماه ۱۳۹۵ در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر مجید عباسپور رئیس انجمن متخصصان محیط زیست ایران در رابطه با این همایش ملی - منطقه ای گفت: سوم و چهارم اسفندماه بیست و دومین همایش ملی منطقه ای انجمن متخصصان محیط زیست ایران به همراه جشنواره توسعه سبز همچون سال های گذشته با توجه به نیازهای ملی و منطقه ای عنوان بندی شده و برگزار خواهد شد.

رئیس انجمن متخصصان محیط زیست ایران با بیان اینکه موضوع همایش امسال ارزیابی برنامه پنجم و چشم انداز توسعه پایدار در برنامه ششم (با رویکرد برنامه های ملی و بین المللی) است، ادامه داد: با توجه به بسته شدن برنامه پنج ساله پنجم و اجرایی شدن برنامه ششم از سال آینده و همچنین پیشنهادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص سیاست های نظام در حوزه محیط زیست که مورد تایید و ابلاغ مقام معظم رهبری قرار گرفت، تصمیم برآن شد تا ارزیابی از فعالیت های برنامه ۵ ساله در راستای برنامه توسعه پایدار صورت گیرد و در کنار آن چشم انداز برنامه ششم در حوزه توسعه پایدار مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر عباسپور به محورهای مدنظر در این همایش اشاره کرد و گفت: محورهای این دوره از همایش را عناوینی چون آب، محیط زیست و توسعه پایدار، انرژی، محیط زیست انسانی، منابع طبیعی و تنوع زیستی، بلایای طبیعی و محیط زیست شهری، محیط زیست دریایی، تغییرات آب و هوا (تغییر اقلیم)، اقتصاد سبز، همکاری های منطقه ای و بین المللی، آموزش و فرهنگ سازی و مشارکت مردمی و فناوری اطلاعات در محیط زیست تشکیل می دهد.

وی خاطرنشان ساخت: نوع مقالاتی که برای چنین کنفرانسی ارائه می شود با دیگر مقالات تخصصی که در رابطه با محیط زیست ارائه شده متفاوت است. زیرا در این همایش برنامه پنجم توسعه و چشم انداز برنامه ششم مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

دکتر عباسپور گفت: مقالات دریافتی در اختیار پنل هایی که برگزار می شود قرار می گیرد. لکن کلیه مقالات پذیرفته شده در بصورت CD و چاپی در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت . همچنین مقالات برگزیده برای چاپ در مجلات علمی تخصصی انجمن داوری نهایی و ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: در دو روز کنفرانس موضوعات مختلفی را بصورت پنل هایی که مسئولین کشوری و صاحب نظران و متخصصین در آن حوزه حضور پیدا خواهند کرد، برگزار خواهد شد.

رئیس انجمن متخصصان محیط زیست ایران از راه اندازی مجله ی محیط زیستی با عنوان INTERNATIONAL JOURNAL OF ENERGY AND WATERY RESOURCES با همکاری واحد علوم و تحقیقات خبر داد.

دکتر عباسپور بر خروجی مباحث این همایش تاکید کرد و ادامه داد: همچون گذشته جمع بندی پنل ها به صورت گزارشی به سمع و نظر مسئولان و دست اندرکاران خواهد رسید. انجمن از ابتدای سال جاری با برگزاری ۵ کارگاه تخصصی، زمینه های مختلف و مرتبط با موضوعات قابل طرح در همایش را شناسایی و فراهم ساخته است. در واقع انجمن متخصصان محیط زیست ایران به عنوان یک NGO علمی- تخصصی می کوشد نظرات بی طرفانه ای را در رابطه با مسائل مرتبط با محیط زیست کشور ارائه کند .

براساس این گزارش بیست و دومین همایش ملی - منطقه ای انجمن متخصصان محیط زیست ایران با حضور بسیاری از مسئولین و صاحبنظران ملی، بین المللی و منطقه ای همچون UNDP و UNESCO و ... در واحد علوم و تحقیقات برگزار خواهد شد .


۴ رای