دکتر میرزاده در مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در واحد علوم و تحقیقات:

شخصیت علمی آیت‌الله به دلیل مسئولیت‌های سیاسی پنهان مانده است

۲۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۹ کد خبر : ۷۱۲۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران و در مسجد امام علی (ع) با بیان اینکه مردم ایران یک قهرمان ملی را از دست داده‌اند، گفت: آیت‌الله هاشمی یک دانشمند بزرگ بود ولی شخصیت علمی وی به خاطر مسئولیت‌های کلان پنهان مانده است.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات گفت: پس از تشییع تاریخی امام راحل، تشییع آیت‌الله هاشمی دومین تشییع بی‌سابقه تاریخ ایران بوده است که مردم نشان دادند از قهرمان ملی خود قدردانی می‌کنند.

وی افزود: دلیل حضور بی‌شمار مردم در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی این بود که وی در تمام صحنه‌ها یار امام و مقام معظم رهبری بود و در تمام مقاطع مربوط به تثبیت انقلاب نقش اساسی داشت.

وی با بیان اینکه اثر انگشت مدیریت سلیمانی هاشمی در بحران‌های کشور دیده می‌شود، عنوان کرد: بسیاری از امور تاثیرگذار در زمان سردار سازندگی انجام شده است. به طوری که اقتصاد ایرانی با سرپنجه تدبیر هاشمی بازسازی شد.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: باید بگوییم ملت ایران یک قهرمان ملی را از دست داد.

دکتر میرزاده عنوان کرد: مردم ایران در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی با حضور میلیونی خود نشان دادند کسی که اخلاص داشته و مردمی باشد مورد تقدیر مردم قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هاشمی یک دانشمند بزرگ و قرآن شناس بود، گفت: به دلیل مسئولیت سیاسی و مدیریت کلان، چهره برجسته علمی آیت‌الله هاشمی تنها مانده در حالی که وی بیش از صد تآلیف دارد و در توجه او به علم همین بس که در زمان فرماندهی جنگ و در زمان آزادی خرمشهر دانشگاه آزاد را با اذن امام خمینی تاسیس کرد و مقام معظم رهبری نیز در هیأت موسس نخست دانشگاه آزاد حضور داشتند.

دکتر میرزاده گفت: آیت‌الله هاشمی همیشه این دغدغه را داشتند که دانشگاه آزاد سبب پیشرفت جوانان شود و حاصل این کار بزرگ این بود که ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان کشور از دانشگاه آزاد است و این فارغ‌التحصیلان تاثیر شگرفی در توسعه اقتصادی و فرهنگی ایران داشته‌اند.


۵ رای