برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات:

تمام مراحل ثبت نام ورودیهای جدید بصورت اینترنتی صورت گرفت

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۹:۲۰ کد : ۶۳۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۳۵
برای اولین بار در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تمامی مراحل ثبت نام ورودی های جدید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در واحد علوم و تحقیقات بصورت اینترنتی صورت گرفت.
تمام مراحل ثبت نام ورودیهای جدید بصورت اینترنتی صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دکتر ساسان بابایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی این واحد با اشاره به پذیرفته شدن بیش از ۱۷ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۲۵۰۰ نفر در مقطع دکتری تخصصی در واحد علوم و تحقیقات، گفت: با توجه به تعداد پذیرفته شدگان و به منظور کاهش حجم مراجعات در زمان ثبت نام و تسهیل روند ثبت نامی برای پذیرفته شدگان، تمامی مراحل ثبت نام بصورت مجازی و اینترنتی پیش بینی و اجرا شد.
وی ادامه داد: به این منظور ضمن توسعه نرم افزار آموزشی موجود، روند ثبت نام با حداقل وابستگی به حضور پذیرفته شدگان اجرا شد.
دکتر بابایی با بیان اینکه در گذشته مراحل ثبت نام از ورودیهای جدید بصورت حضوری و با تشکیل پرونده فیزیکی همراه بود، افزود: در سال تحصیلی جدید، پذیرفته شدگان جدیدالورود برای ثبت نام اینترنتی در مرحله نخست با مراجعه به سایت واحد علوم و تحقیقات و پر کردن فرمهای مربوطه، مدارک لازم برای ثبت نام را اسکن کرده و در سایت بارگذاری می کنند.
وی ادامه داد: در مرحله دوم پس از بررسی و تأیید مدارک ارسال شده توسط کارشناسان آموزشی واحد علوم وتحقیقات، پذیرفته شدگان با پرداخت شهریه ثابت مصوب سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، شماره دانشجویی و رمز مخصوص به خود را دریافت کرده و می توانند مبادرت به انتخاب واحد نموده و در زمان شروع کلاسها در کلاسهای مربوطه حضور یابند.
دکتر بابایی افزود: در مرحله سوم دانشجویان جدیدالورود که بصورت اینترنتی ثبت نام کرده اند همزمان با شرکت در کلاسها با ارائه اصل مدارک نسبت به تطبیق آن با مدارک ارسالی از طریق ثبت نام اینترنی، به بخش آموزش دانشکده خود مراجعه و مراحل ثبت نامی را تکمیل می کنند.
وی با بیان اینکه از زمان شروع ثبت نامها تا کنون هیچگونه ثبت نامی بصورت حضوری نداشته ایم، خاطرنشان کرد: از آنجایی که فرایند ثبت نام اینترنتی بصورت پایلوت برای اولین بار اجرا می شود، پذیرفته شدگانی که به دلایل موجه نتوانسته اند از این طریق ثبت نام کرده یا مراحل ثبت نامی خود را تکمیل نمایند، می توانند در بازه زمانی تعیین شده (سوم تا هفتم مهرماه سال جاری) و طبق برنامه زمان بندی اعلام شده در سایت واحد، با مراجعه حضوری نسبت به تکمیل فرایند ثبت نامی خود اقدام نمایند.
دکتر بابایی افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته این روند ثبت نامی، برای پذیرفته شدگان تمامی مقاطع تحصیلی از سال جاری اجرایی خواهد شد.

 

( ۱۶ )