رساله دانشجوی واحد علوم و تحقیقات برنده نخستین دوره جایزه

۲۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۶ کد : ۵۳۹۰ اخبار
تعداد بازدید:۸۱۶
رساله دانشجوی واحد علوم و تحقیقات برنده نخستین دوره جایزه
رساله دکتری مرضیه فریدی ماسوله دانشجوی دکتری تخصصی مدیریت فناوری اطلاعات واحد علوم وتحقیقات در کنفرانس ملی سیستم های اطلاعاتی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ، برنده نخستین دوره جایزه "ارائه ایده رساله دکتری در 5 دقیقه"شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، این رساله تحت عنوان طراحی الگوی انتقال داده به انباره داده و استخراج دانش کاربردی  BI از آن با استفاده از متدهای هوش مصنوعی مورد تقدیر قرار گرفت.

فریدی ماسوله با اشاره به اینکه تاکنون راه حل های نرم افزاری ارائه شده توسط پژوهشگران همچون انبار داده، داده کاوی و ...به طور جداگانه بررسی شده اند و فاقد یک پلت فرم یکپارچه بوده اند، گفت: موضوع مورد نظر در همه حوزه های کسب و کار به خصوص در زمینه طراحی استراتژی های مناسب سازمانی از دغدغه های اصلی محسوب می شود.

وی ادامه داد:  Business Intelligence شامل جمع آوری داده ها از پایگاه های داده ای، آماده سازی در هر پایگاه ، استخراج انتقال و بارگذاری داده هادر انبار داده جدید، مدیریت دانش، داده کاوی، متن کاوی، پردازش زبان طبیعی و سیستم های هوش مصنوعی است.

این دانشجوی دکتری واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد : هدف این رساله طراحی الگوی یکپارچه برای انتقال داده به انبار داده و استخراج دانش کاربردی از آن با استفاده از متدها هوش مصنوعی است.

لازم به ذکر است، ترجمه و تالیف کتاب "طراحی صفحات وب باHTML5  وCSS3"، "مبانی پردازش تصویر با  MATLAB  برای دانشجویان رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات"، " مبانی شبکه عصبی مصنوعی همراه با مثال‌‎های کاربردی"، "روش پژوهش و ارانه"، "درآمدی بر علوم طراحی و متاآنالیز" و "هوش مصنوعی و سیستم خبره" از جمله تالیفات این دانشجوی دکتری واحد علوم و تحقیقات هستند.