برگزاری مراسم شب های قدر در واحد علوم و تحقیقات

۲۲ تیر ۱۳۹۴ | ۱۸:۴۵ کد : ۵۳۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۶
برگزاری مراسم شب های قدر در واحد علوم و تحقیقات
 

مراسم انس با قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز بین المللی و گروه تواشیح بین المللی در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان  به همت معاونت فرهنگی واحد علوم تحقیقات، در مسجد امام علی (ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، مراسم انس با قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز بین المللی و گروه تواشیح بین المللی محراب در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، همزمان با برگزاری شب احیاء، در مسجد امام علی (ع) برگزار شد .

در این مراسم ابتدا قاریان اشتری، رضایی، غلام نژاد (قاریان ممتاز بین المللی) آیاتی از قرآن کریم را در طلیعه برنامه قرآئت نمودند، در ادامه گروه تواشیح بین المللی محراب قطعات زیبایی را در مدح و وصف حضرت علی (ع) و اسماء الحسنی اجرا نمودند.

پس از برنامه انس با قرآن ذاکر اهل بیت حدادپوردر وصف مولا امیرالمومنین و مناجات به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند، سپس دعای جوشن کبیر توسط قاریان قرائت شد.

در انتها حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاد در سخنرانی خود به گرامیداشت روز جهانی قدس و سپس به اهمیت و فضیلت شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و بیان بعضی ازاعمال همین شب پرداختند.

وی در خصوص جوشن کبیر و علت نامگذاری این دعا و شآن نزول آن و انواع روزه و روزه داران سخنانی بیان داشتند.

ایشان در پیرامون دعا و کلیدهای اجابت آن گفتند صفاتی که باعت می شود خداوند از انسان گله مند باشد زیاده خواهی و بهانه جویی انسانهاست. بهشت را می خواهند ولی تلاشی نمیکنند.

وی در وصف امیرالمومنی، شآن و منزلت و شخصیت ایشان سخنانی ایراد داشتند در انتها با ذکر و مناجات قرآن به سر گرفتند.

در پایان به کلیه حضار سحری داده شد و پذیرایی انجام گرفت.