برگزاری مراسم گرامیداشت یاد 72 یار حضرت امام خمینی ( ره )

۱۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۳ کد : ۵۳۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۴
برگزاری مراسم گرامیداشت یاد 72 یار حضرت امام خمینی ( ره )

مراسم گرامیداشت یاد 72 یار حضرت امام خمینی ( ره ) به همت معاونت فرهنگی واحد علوم تحقیقات، برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، مراسم گرامیداشت یاد 72 یار حضرت امام خمینی ( ره ) در روز 7 تیر ماه 94 در مسجد امام علی ( ع ) و همزمان با سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی (ره ) برگزار شد .

در این مراسم پس از جزء خوانی قرآن ، حجت الاسلام و المسلمین سعید کشاورز از فضلیت های این ماه مبارک سخن گفت و بیان داشت: ماه رمضان بهار قران است و ماهی است که قرآن در آن نازل شده است. دعاهایی که در ماه مبارک رمضان مرسوم اند و ما آنها را از پروردگار می خواهیم آیا اینها واقعا فقط صرف دعا است یا با مشکلات ما همخوانی دارد؟

 وی ادامه داد: امام زمان (عج) مختص به مسلمانان و شیعیان نیست و برای تمام جهانیان است به همین دلیل نیز دعاهای ماه رمضان همه مردم جهان را شامل می شود .

حجت الاسلام و المسلمین کشاورز در قسمت دوم سخنرانی خود به مسئله نفاق اشاره کرد و ادامه داد:  نفاق به معنی عام یعنی اینکه حرف دل و حرف زبان یکی نباشد که در سوره ی منافقین هم به آن اشاره شده است.

وی افزود: نفاق باعث شد تعدادی از بهترین افراد جامعه به شهادت برسند. منافق از کفار پست تر و گناه کارتر است. کافر وضعیت مشخص دارد و رو در رو می جنگد اما منافق از پشت ضربه می زند و قرآن هم تاکید بر مبارزه قاطع با منافقان که اسلام را به خطر می اندازند ،دارد .