مهندس محسن هاشمی خبر داد:

۱۰ تیر ۱۳۹۴ | ۱۷:۲۵ کد : ۵۲۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۷
برگزاری مسابقه طراحی دو یادمان ملی در واحد علوم و تحقیقات
مهندس محسن هاشمی خبر داد:

 برگزاری مسابقه طراحی دو یادمان ملی در واحد علوم و تحقیقات

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، مهندس هاشمی با بیان اینکه با وجود گذشت 27 سال از پایان جنگ تحمیلی و به شهادت رسیدن بیش از 220 هزار نفر از مردم ایران در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تاکنون یادمان جامعی در کشور به پاس گرامیداشت شهدای ایران‌زمین احداث نشده است، گفت: اکثر کشورهای جهان که شاهد رویدادهایی مانند جنگ‌های بین المللی و داخلی بوده‌اند، برای گرامیداشت کشته‌شدگان وطن، اقدام به احداث یادمان‌های باشکوهی از سربازان وطن کرده اند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان بزرگترین دانشگاه ایران اسلامی، این رسالت را وظیفه خود می‌داند که با احداث یادمان نام - نوشته 220 هزار شهید دفاع مقدس در مجاورت مسجد امام علی(ع) و مرکز اسلامی پیامبر اعظم (ص) در واحد علوم و تحقیقات، ضمن ایجاد یک اثر تاریخی و پروژه ماندگار فرهنگی مبتنی بر هنر فاخر و جذابیتی منحصر به فرد، ادای دین به خانواده های معظم شهدا به عمل آورد.

هاشمی همچنین از احداث یادمان نام - نوشته مشاهیر علمی و فرهنگی ایران خبر داد و اظهار کرد: این یادمان در راستای گرامیداشت دانشمندان، علما، نخبگان و هنرمندان ایران در طول تاریخ است.در نظر داریم یادمان مشاهیر را نیز در مجاورت کتابخانه بزرگ و مرکز اسناد واحد علوم و تحقیقات احداث کنیم.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: به منظور ارتقای کیفی و هنری این آثار ماندگار، در نظر داریم طراحی یادمان نام - نوشته 220 هزار شهید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین یادمان مشاهیر ایران را به مسابقه بگذاریم.

هاشمی با دعوت از استادان، متخصصان و دانشجویان رشته‌های معماری و گرافیک برای شرکت در این مسابقه، اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی این مسابقه به آدرس اینترنتی www.omran.iau.ac.ir مراجعه کنند.