مدیرکل صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی:

۰۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۰ کد : ۵۲۵۹ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۳
سقف وام‌های قرض‌الحسنه دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد
مدیرکل صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی:

سقف وام‌های قرض‌الحسنه دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد


مدیرکل صندوق رفاه و بیمه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان این اداره جهت باز آموزی استفاده از نرم‌ افزارهای جدید و جذب سرمایه و کنترل‌های داخلی با استفاده از نیروهای خبره و با سابقه سطح کشور با همکاری صندوق رفاه وزارت علوم خبر داد.

همایون کرمی، درباره اهداف و برنامه‌های اجرایی سال 94 به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: اصلاح و به روز رسانی آیین نامه‌ها و بخشنامه‌های مربوط به صندوق رفاه و بیمه حوادث دانشجویی و تطبیق خدمات با سایر دانشگاه‌های سطح کشور، احیا و افزایش سقف وام‌های قرض‌الحسنه ( ضروری، مسکن، ازدواج) که از منابع داخلی واحدها پرداخت می‌شود و ایجاد سیستم نرم افزارمدیریت جهت رصد کردن فعالیت‌های صندوق رفاه واحدها و ایجاد توانایی اخذ گزارش از عملکرد صندوق رفاه واحدها از برنامه‌های اجرایی سال جاری است.

کرمی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت جهت کارکنان صندوق رفاه و بیمه دانشجویی ادامه داد: این دوره‌های آموزشی به منظور بازآموزی استفاده از نرم‌افزارها، مراحل تکمیل پرونده، تکریم ارباب رجوع، جذب سرمایه و کنترل‌های داخلی با استفاده از نیروهای خبره و با سابقه سطح کشور شاغل در صندوق‌های رفاه و بیمه و باهمکاری صندوق رفاه وزارت علوم صورت می‌گیرد.

وی همچنین با تاکید بر نظارت دائمی بر عملکرد صندوق رفاه از طریق نرم‌افزار و غیرحضوری به منظور راهنمایی کاربران افزود: کنترل سرمایه و وجوه نقد صندوق‌های رفاه کلیه واحد‌ها جهت دریافت اعتبار و خدمت رسانی و طرح افزایش سرمایه صندوق از طریق جذب مشارکت‌های مردمی و اعطای بورس در غالب وام تحصیلی از دیگر مسائلی است که درسال جاری به آن‌ها پرداخته می‌شود.

مدیر کل صندوق رفاه و بیمه دانشجویی دانشگاه آزاد در پایان تصریح کرد: در سطح هر استان از خیرین و واقفین برای همکاری با صندوق رفاه و همکاری واحد‌های دانشگاهی دعوت به عمل آمده و همچنین به منظور دریافت اعتبار نیز برخی از وجوه مبالغ راکد صندوق را در بانک تجمیع شده است.

گفتنی است، صندوق رفاه و بیمه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی درسال تحصیلی 93_94 توانسته است برنامه‌هایی چون تهیه و نصب سرور مالی مستقل راه اندازی کند و به کارکنان این صندوق جهت صدور سند و گزارش گیری آموزش‌های تخصصی دهد.

این اداره تا امروز کلیه خسارات بیمه حوادث دانشجویی جاری و معوقات از سال 92 تاکنون را تسویه کرده و چک لیستی برای بررسی کنترل داخلی صندوق‌های رفاه و بیمه دانشجویی تهیه کرده و مقدمات اجرایی برگزاری مناقصه عمومی برای قرارداد با یک شرکت بیمه جهت اجرا کردن بیمه تکمیلی دانشجویان را در دست اقدام دارد.

( ۱ )