حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در مراسم یادبود و بزرگداشت شهید مدافع حرم هادی جعفری:

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۰ کد : ۵۰۹۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۰
غنی سازی بدون دستیابی به سلاح های هسته ای حق مردم ایران است
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در مراسم یادبود و بزرگداشت شهید مدافع حرم هادی جعفری:

غنی سازی بدون دستیابی به سلاح های هسته ای حق مردم ایران است

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت : عرض تبریک و تسلیت دارم. بخاطر فیض عظیمی که نصیب یک دانشجوی عزیز و دل به خدا داده شده و به فیض عظیم شهادت نائل شده است . این شهید بزرگوار برای دانشجویان الگو و برای دانشگاهیان افتخار جدیدی کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در مراسم یادبود و بزرگداشت شهید مدافع حرم مرحوم هادی جعفری گفت: شهادت یک بلوغ، شکوفایی و وصال است که با هیچ مقام و لذتی قابل مقایسه نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه پیشرفت در تمامی عرصه های علمی از جمله علوم هسته ای حق قانونی ماست افزود: غنی سازی بدون دستیابی به سلاح های هسته ای حق مردم ایران است و جلوگیری از دستیابی به آن تعرض به حقوق همه ملت هاست.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه ابرقدرتها و استکبار جهانی همواره با تهدید به حمله نظامی، گزینه های روی میز و تحریمها به دنبال تضعیف ایران اسلامی هستند افزود: آنها بدانند که کسی که عاشق شهادت است و رسیدن به معبود را آرزوی خویش می داند هیچگاه از مرگ نخواهد ترسید و جنگ و تحریم برای ما همانند نعمتی است که خود باعث سازندگی و خودکفایی ما خواهد شد.

وی ادامه داد: از مسائلی که در قرآن در رابطه با اثر شهادت برای دفاع از حریم ارزش ها، توحید و مظلومان مطرح شده ، بقای پایگاه های توحیدی ، فرهنگی و مساجد است. خون شهید است که امنیت مساجد،پایگاه های دینی و پایگاه های علمی روییده از دین را حفظ می کند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد : مساجد مختص به دین اسلام است و حرف اول را می زند . دوران طولانی دفاع مقدس که برگ های زرین تاریخ بشریت است برای کشور اسلامی ایران حیثیت، آبرو وسربلندی به ارمغان آورده و برای دشمنان باعث سرافکندگی و نکبت تاریخی شده است.

وی افزود: طولانی ترین جنگ در جهان علیه کشور ما و به جرم حکومت جدیدی با آرم ولایت فقیه اعمال شد، هشت سال یک کشور با همه ی قدرت ها مقابله کرد و اگر مقاومت، صبر،ایثار، تحمل مشکلات و صبوری خانواده های شهدا نبود ،امروز به این مرحله معنوی نمی رسیدیم.

وی خاطر نشان کرد: توصیه من به جوانان این مرز بوم این است که هیچگاه مال خدا را با غیر خدا معامله نکنید، عمر خود را هدر ندهید که ملک خداست، معامله با خدا شما را به عرش می رساند و شما جزء سرمایه های تاریخ خواهید شد، هرگاه خود را به خداوند نزدیک کنید، خداوند از برکت این معامله سفره ای پهن خواهد کرد که انسان را به امنیت می رساند.