برای اولین بار در دنیا ودر حاشیه مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران:

۱۹ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۷ کد خبر : ۵۰۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۹۷
طراحی ربات چندضلعی Polygon Robot توسط دانشجوی واحد علوم و تحقیقات
برای اولین بار در دنیا ودر حاشیه مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران:

طراحی ربات چندضلعی Polygon Robot توسط دانشجوی واحد علوم و تحقیقات

احمدی نیا در دهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران و در غرفه واحد علوم و تحقیقات گفت: ربات چند ضلعی (Polygon Robot) رباتی است که با تغییر ساختار شکل ظاهری خود، توانایی فعالیت در اکثر محیط ها را دارد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات آرش احمدی نیا دانشجوی کارشناسی ارشد مکاترونیک این واحد با بیان اینکه از جمله کاربردهای این ربات می توان به بازدید از مخازن نفتی، انجام فعالیت های عمرانی از جمله حفاری و ... اشاره نمود، تصریح کرد: Polygon Robot که قابلیت نصب حسگرهای مختلف را دارد، با پردازش تصویر سطح مقطع هندسی محیط مورد فعالیت را شناسایی کرده و با تغییر شکل به صورت خودکار امکان حرکت در محیط مذکور را بسهولت پیدا می کند.

احمدی نیا با بیان اینکه این ربات چند ضلعی نمونه خارجی ندارد و طرح آن برای اولین بار در جهان ارائه شده است، افزود: پس از این مسابقات در نظر داریم این ربات را در مسابقات بین المللی خارج از کشور نیز شرکت دهیم و در گام بعدی پس از ثبت اختراع جهانی، اقدام به تولید ربات در مقیاس صنعتی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه واحد علوم و تحقیقات در فرایند طراحی و ساخت این ربات حمایت مطلوبی داشته است افزود: از آنجایی که واحد علوم و تحقیقات از ظرفیت علمی بالایی برخوردار است، در صورت حمایت بیشتر و با ایجاد انجمن رباتیک در این واحد به جرأت می توان گفت؛ واحد علوم و تحقیقات توانایی بالایی در زمینه علم رباتیک خواهد داشت.