رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات:

۲۵ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۶ کد : ۵۰۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۳
پذیرش دانشجو دکتری مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات رشد33درصدی داشته است
رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات:

پذیرش دانشجو دکتری مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات رشد33درصدی داشته است

رشته مدیریت مالی در چهار گرایش در مقطع دکتری راه اندازی می شود

رشته های اقتصاد سلامت ، مدیریت اجرایی و DBA در مقطع دکتری راه اندازی می شود

دکتر نیکو مرام از رشد2 برابری پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سال 1392نسبت به سال قبل، در دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات خبر داد و افزود: روند پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در دانشکده مدیریت و اقتصاد این واحد دانشگاهی، در 5سال گذشته رشد33درصدی داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر هاشم نیکومرام، رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد این واحد دانشگاهی از تأسیس رشته مدیریت مالی در چهار گرایش در مقطع دکتری در این دانشکده خبر داد و افزود: دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات راه اندازی رشته های کارآفرینی، اقتصاد سلامت و مدیریت اجرایی و( DBA )در مقطع دکتری را در این دانشکده پیگیری می کند .

وی تصریح کرد: دانشکده مدیریت و اقتصاد در آینده نزدیک، ، برای راه اندازی رشته های مدیریت جهانگردی، کارآفرینی، بحران، مدیریت رسانه، حسابرسی، حسابداری مدیریت، تجارت و حمل نقل بین المللی و ریاضیات مالی در مقطع کارشناسی ارشد اقدام می کند.

وی به چشم انداز دانشکده مدیریت و اقتصاد اشاره کرد و گفت: سرفصل های اصلی برنامه های آتی این دانشکده شامل ارتقاء مشارکت دانشجویی در تولید و ترویج علم، تقویت موقعیت آموزشی دانشکده، بهبود ارتباطات درون و برون دانشکده ای، توسعه کمی و کیفی محصولات دانشی دانشکده، استقرار نظام مدیریت عملکرد دانشکده و تنوع منابع درآمدی است.

دکتر نیکومرام از تشکیل شورای مشاوره در دانشکده مدیریت و اقتصاد برای ارائه راهبردهای مشورتی به ارگان های مرتبط با صنعت و تجارت خبر داد و اظهار داشت: ارائه خدمات مشاوره ای، فعالیتی نو در جامعه دانشگاهی کشور به حساب می آید و به صورت فرآیندی و دائمی و نه پروژه محور انجام می شود.

رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات، به فعالیت های این دانشکده در زمینه تنوع سازی درآمدهای دانشگاه اشاره کرد و گفت: در دانشکده مدیریت و اقتصاد این واحد دانشگاهی به منظور کاهش اتکا به شهریه دانشجویان، اقدام به طراحی دوره های فوق برنامه آزاد و انعقاد قرارداد های آموزشی با شرکت های حوزه صنعت کرده است.

وی با اشاره به انجام فعالیت های پژوهشی در راستای درآمدزایی دانشگاه افزود: امضا تفاهم نامه با سازمان بورس و اوراق بهادار، انجمن مهندسی مالی به منظور برگزاری دوره های DBAو MBA برای بازار سرمایه، از جمله برنامه های پژوهشی در دست انجام دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات است. 

دکتر نیکومرام بر اهمیت گسترش روابط بین المللی دانشکده مدیریت و اقتصاد با توجه به روند جهانی شدن تأکید کرد و گفت: در حال حاضر این دانشکده در نظر دارد با انجمن های وزارت علوم مانند مهندسی مالی، حسابداری مدیریت، بازاریابی، مدیریت استراتژیک و مدیریت فرهنگی همکاری های آموزشی و پژوهشی برقرار کند.

رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات، سهم عمده تولید مقالات ISI را متعلق به این دانشکده دانست و تصریح کرد: هم اکنون در دانشکده مدیریت و اقتصاد این واحد، 9مجله فارسی و دو مجله انگلیسی زبان منتشر می شود از این میان دو نشریه دارای رتبه علمی پژوهشی است.

دکتر نیکومرام بر ضرورت اقدام جدی در زمینه کاربردی کردن طرح های پژوهشی تأکید کرد و اظهارداشت: تاکنون 6 طرح پژوهشی در دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات اجرایی و منجر به درآمدزایی شده و برنامه آینده پژوهی در دست اقدام است.  

رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات، از استقبال سازمان ها و صنایع برای امضاء تفاهم نامه با این دانشکده ابراز خرسندی کرد و گفت: این دانشکده با توجه به سوابق درخشان اعضای هیأت علمی و تنوع رشته ها، از لحاظ آموزشی و علمی جزء دانشکده های تراز اول در کشور محسوب می شود.   

وی ادامه داد: در میان رشته های دانشگاهی رشته مدیریت رسانه واحد علوم و تحقیقات در بین بهترین رشته های علمی کشور قرار گرفته است.

دکتر نیکومرام از تدوین 314 محور محتوا برای برگزاری دوره های آموزشی در دانشکده مدیریت و اقتصاد این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: با توجه به تداخل این برنامه ها با برگزاری ترم تابستانی، اجرای این برنامه ها از مهرماه سال جاری در روزهای پنج شنبه و جمعه پیگیری می شود.