با حضور حجت الاسلام و المسلمین نقویان :

۲۴ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۷ کد : ۴۹۵۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۷
جشن بزرگ نیمه شعبان در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد
با حضور حجت الاسلام و المسلمین نقویان :

جشن بزرگ نیمه شعبان در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

دکتر عباسپور :

مرکز پیامبر اعظم (ص) واحد علوم و تحقیقات میزبان دانشگاهیان در ماه مبارک رمضان است

مرکز پیامبر اعظم (ص) واحد علوم و تحقیقات ، در ایام مبارک رمضان میزبان دانشگاهیان است و در این ایام برنامه های فرهنگی و معنوی متنوعی برای بهره گیری دانشجویان ، اساتید و کارمندان در این مرکز ارائه می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر علی عباسپور رئیس این واحد دانشگاهی در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت ولی عصر (عج) گفت: اگر مدعی عشق ورزیدن به اهل بیت (ع) هستیم باید عملکرد و اعمال ما نیز بیش از پیش به سیرت اهل بیت (ع) نزدیک شود.

وی به فعالیت مرکز اسلامی پیامبر اعظم (ع) در واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و ادامه داد: مرکز اسلامی پیامبر اعظم (ع) با مهندسی و معماری بسیار زیبا به گونه ای که شایسته دانشگاهیان به خصوص دانشجویان باشد، راه اندازی شده است.

رئیس واحد علوم و تحقیقات فضای معنوی و  فرهنگی مرکز پیامبر اعظم (ص) را برای عبور از تنش ها و تلاطم های روزمره و رسیدن به آرامش بسیار موثر دانست و گفت: پرچم حاکمیت اخلاق اسلامی را باید با عملکرد و روابط صحیح اسلامی به اهتزاز درآورد.

حجت الاسلام و المسلمین نقویان نیز در جمع دانشجویان ، اساتید و کارکنان واحد علوم و تحقیقات گفت: با آمدن حضرت ولی عصر (عج) همه هستی عوض می شود و رنگ نورانی به خود می گیرد.

وی با اشاره به ابیاتی از اشعار حافظ و سعدی ادامه داد: یکی از مقام های ائمه اطهار (ع) و خداوند، مقام طبابت است و خداند همچون یک پزشک برای بشر و سایر مخلوقاتش است .

وی با بیان اینکه دنیای ما بیشتر از گذشته سمت و سوی خوشگذرانی به خود گرفته است، ادامه داد: در فرهنگ قرآنی ما خوشگذرانی مطرح نیست بلکه روزگار باید خوب بگذرد.

وی به تفاوت خوب گذشتن و خوش گذشتن روزگار اشاره کرد و گفت: اول باید بدانیم چه چیزی خوب و یا بد است و این ملاک خوب بودن را تنها می توان با میزان طبیب جهان هستی سنجید . در مرحله بعد باید بسیار تمرین کرد تا نفس خود را حفظ کنیم زیرا نفس انسانی میل بی انتها به خوشگذرانی دارد.

براساس این گزارش در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی واحد علوم و تحقیقات و با حضور معاونین و مسئولان دانشگاه برگزار شد، دکتر نادر بختیاری شعری از سروده های خود را در وصف مقام حضرت ولی عصر (عج) قرائت کرد.