شب شعر عاشورایی و محتشم خوانی در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

۰۴ دی ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۳ کد : ۴۷۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۹
شب شعر عاشورایی و محتشم خوانی به همت معاونت فرهنگی واحد علوم و تحقیقات، با حضور اساتید، کارکنان و جمع کثیری از دانشجویان در سالن علامه طباطبایی این واحد دانشگاهی برگزار شد
 شب شعر عاشورایی و محتشم خوانی در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

 به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دکتر عصمت سوادی معاون فرهنگی این واحد دانشگاهی در این مراسم با بیان اینکه رمز ماندگاری قیام امام حسین (ع) در دو موضوع عقلانیت و دیانت است، گفت: پیروان حقیقی امام حسین (ع) نیز باید این دو موضوع عقلانیت و دیانت را در کارهای خود مدنظر داشته و به کاربندند.

وی افزود: مشکلاتی که در طول تاریخ به وجود آمده است به دلیل نبود عقلانیت بوده و هر پیشرفت و صلحی که در دنیا وجود دارد حتما عقلانیت در آن دخیل است، حال اگر این عقلانیت همراه با دیانت باشد موجب ماندگاری می شود.

دکتر سوادی افزود: محیط دانشگاهی ، محیطی عملی است، باید به عقلانیت و دیانت توجه ویژه ای داشت و آن را الگویی برای تمامی دانشگاهیان دانست.

وی هدف اصلی از آفرینش انسان را رسیدن به قرب الهی و مقامی دانست و افزود: زمانی به مقصود آفرینش خواهیم رسید که عقلانیت و دیانت را همراه باهم در نظر داشته باشیم.

معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات، افزود: دنیا زیبایی ها و جذابیت هایی دارد که باعث غفلت انسان ها شده است .

لازم به ذکر است در این مراسم شاعران برجسته کشور در این واحد دانشگاهی به قرائت اشعاری در وصف عاشورا پرداختند و همچنین در قالب میان برنامه ای محتشم خوانی و نمایش تئاتر" قصه علم " نیز برگزار شد.