دانشجوی واحد علوم و تحقیقات موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه بانوان مخترع و کار آفرین جهان شد

۱۸ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۸ کد : ۴۷۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۸
دانشجوی واحد علوم و تحقیقات موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه بانوان مخترع و کار آفرین جهان شد

طرح طبیعت زنده در مبلمان و دکوراسیون توسط مخترع واحد علوم و تحقیقات ارائه شد

طرح دانشجوی واحد علوم و تحقیقات با عنوان "طبیعت زنده در مبلمان و دکوراسیون" موفق به کسب مدال طلا ، جایزه ویژه مسابقات بانوان مخترع ، نابغه و کار آفرین دنیا و مدرک جهانی مالکیت های فکری اختراعات سازمان ملل متحد و مرکز زنان جهان شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، فرزانه اسماعیلی ترکان بوری دانشجوی کارشناسی مدیریت صنایع مبلمان و دکوراسیون دانشکده مدیریت و اقتصاد این واحد در رابطه با این مسابقات گفت: هر ساله مسابقه ای  در سطح بین المللی مخصوص بانوان نابغه و کار آفرین دنیا در شهر سئول کره جنوبی برگزار می شود و در این دوره از مسابقات که بین زنان بیش از35 کشور جهان از 16 تا 19 May  2014 برگزار شد ، موفق به کسب مدال طلا و جایزه ویژه مسابقات از سوی دولت تایلند شدم.

وی ادامه داد: همچنین در این دوره از مسابقات به مدت 3 روز از سوی مالکیت های فکری سازمان ملل متحد و مرکز زنان جهان افتخار حضور در دوره های مالکیت های فکری را به دست آورده و بعداز اتمام آن موفق به دریافت مدرک جهانی مالکیت های فکری در زمینه اختراعات شدم .

اسماعیلی ترکان به طرح خود با عنوان" طبیعت زنده در مبلمان و دکوراسیون" اشاره کرد و ادامه داد: به علت گسترش زندگی شهری استرس زا ، محدود شدن متراژ بناها ، فاصله گرفتن بشر از طبیعت زنده ، کلیشه ای شدن طرحهای مبلمان و دکوراسیون و اهمیت دادن انسانها به زیبایی اطرافشان، طرح طبیعت زنده در مبلمان و دکوراسیون را در این دوره از مسلبقات ارائه کردم .

این بانوی کارآفرین واحد علوم و تحقیقات با بیان این مطلب که سعی کردم با طرح مذکور ، سر سبزی و زنده بودن را برای زندگی به ارمغان بیاورم، تصریح کرد: طرح طبیعت زنده در مبلمان و دکوراسیون در همه مکانها بخصوص برای تشریفات مقامات ، سازمانها ، هتلها ، رستورانهای بزرگ و منازل و...قابل استفاده است.

وی با اشاره به اینکه صنعت مبلمان ایران با واردات بیشتر در حال مرگ تدریجی است ، افزود: امیدوارم با حمایت متولیان صنعت مبلمان و دکوراسیون ،  طرح طبیعت زنده را در کشور به تولید انبوه برسانم .

اسماعیلی ترکان خواستارحمایت های مادی و معنوی از کا رآفرینان و صاحبان ایده در کشور شد و گفت: اهتزاز پرچم سه رنگ کشورم و بالاتر قرار گرفتن این پرچم پر افتخار از سایر کشورهای صاحب علم و تکنولوژی مانند کره جنوبی ،ایالات متحده امریکا ، آلمان ، فرانسه و روسیه ، برای من بسیار زیبا تر از دریافت مدال طلای جهان در این رقابت علمی بوده است. امید دارم که بتوانم شادابی وطبیعت زنده را به زندگی جهانیان به ارمغان بیاورم.