به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری:غرفه دستاوردهای پژوهشی واحد علوم و تحقیقات در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد

۲۴ آذر ۱۳۹۲ | ۱۶:۲۶ کد : ۴۶۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۸۲۱
نرم افزار هوشمند تشخیص توده ماموگرافی در غرفه پژوهشی واحد علوم و تحقیقات رونمایی شد
 به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری:غرفه دستاوردهای پژوهشی واحد علوم و تحقیقات در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد

غرفه دستاوردهای پژوهشی واحد علوم و تحقیقات به مناسب هفته ملی پژوهش و فناوری در سالن 25  نمایشگاه بین المللی تهران برپا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دستاوردهای پژوهشی واحد علوم و تحقیقات به مناسبت هفته ملی پژوهش با عنوان"پژوهش و فناوری کلید توسعه پایدار" ، در نمایشگاه بین المللی تهران به مدت 5 روز از تاریخ 23 تا 27 آذرماه در معرض دید عموم قرار گرفت.

براساس این گزارش، از جمله این دستاوردها می توان به نرم افزار هوشمند تشخیص توده ماموگرافی ، نرم افزار تست روانشناسی که قابلیت استفاده در تلفن همراه را دارد، کیت کاهنده و بهبود دهنده زخمها، کیت شناسایی کالیبره بودن دستگاه الکتروکاردیوگرافی، شناور هوشمند آریانا، دستگاه آب شیرین کن خورشیدی، خوردوهای شیمیایی (کمیکار)، گلایدر(بادپر)، ماهواره کن ست و پلاسماجت اشاره نمود.

محمدرضا علیزاده دانشجوی کارشناسی مهندسی پزشکی واحد علوم و تحقیقات و مخترع نرم افزار هوشمند تشخیص توده ماموگرافی گفت: نرم افزار هوشمند تشخیص توده در تصاویر ماموگرافی به رادیولوژیست های در تشخیص توده های بسیار کوچک کمک می کند.

وی با بیان این مطلب که این نرم افزار در مرحله فاز اولیه خود است ، ادامه داد:  در فاز بعدی با تلفیق شبکه های عصبی بصورت هوشمند، توانایی تشخیص بیماریهای ماموگرافی را خواهیم داشت ، به نحوی که تصویری را به نرم افزار داده و نرم افزار تشخیص بیماری یا عدم بیماری را ارائه خواهد کرد .

علیزاده گفت: این نرم افزار موقعیت دقیق توده را به تصویر خواهد کشید .