معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات :

۲۳ آذر ۱۳۹۲ | ۱۵:۱۶ کد : ۴۶۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۶۸
برگزار ی تخصصی جشنواره های فرهنگی در دستور کار معاونت های فرهنگی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات :

برگزار ی تخصصی جشنواره های فرهنگی در دستور کار معاونت های فرهنگی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد

دکتر سوادی، معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات:

جشنواره غذاهای سنتی در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود

نشست شورای فرهنگی منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر طه هاشمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ،  حجت الاسلام والمسلمین دکتر طیبی ،نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در منطقه 8 دانشگاه آزاد و دکتر سوادی معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات و دیگر اعضاء شورای فرهنگی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

 به گزارش ادره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر طه هاشمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست ، تاسیس کانون هنری و گروه های نمایش و تواشیح را از اقدامات مثبت فرهنگی واحد علوم و تحقیقات ارزیابی کرد و افزود: در سال های اخیر کانون های مختلفی تحت عناوین گوناگون در معاونت فرهنگی تاسیس شده اند که در حال حاضر در حال بازنگری این کانون ها هستیم.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع بررسی مزایا و معایب ادامه تحصیل در خارج از کشور در واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: نباید برای خوب جلوه دادن دانشگاه های خارج از کشور، وضعیت آموزش عالی کشور را زیر سئوال برد.

وی با تاکید بر این مطلب که توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید به طور عملی و نه شعاری انجام شود ، تصریح کرد: باید برگزاری تخصصی و سالانه جشنواره های متنوع با ماهیت فرهنگی ، ادبی و تفریحی در دانشگاه ها در دستور کار قرار گیرد.

دکتر عصمت سوادی،معاون فرهنگی این واحد دانشگاهی ، در این نشست ، گزارشی از فعالیت های فرهنگی واحد علوم و تحقیقات ارائه کرد و گفت: برگزاری کرسی های آزاداندیشی نقد و نظر، تاسیس کارگروه هایی چون سبک زندگی ، علم  و  دین از جمله فعالیت های معاونت فرهنگی واحد علوم و تحقیقات بوده است.

وی گفت: تشکیل گروه ادبی سبحان به پیشنهاد کانون قرآن و عترت همزمان با اربعین حسینی و ایجاد گروه محتشم خوانی از میان دانشجویان و اساتید این واحد ، تصویب کلیات اساسنامه کانون مهدویت ، دیدار با خانواده ی شهدا با همکاری بنیاد شهید وامور ایثارگران، برگزاری همایش یادگاران در آذر ماه از جمله فعالیت های آتی معاونت فرهنگی واحد علوم و تحقیقات است.

معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات از برگزاری جشنواره غذاهای سنتی در واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: این جشنواره ویژه دانشجویان و کارکنان واحد علوم و تحقیقات است که با همکاری دانشکده صنایع غذایی واحد و با بهره گیری از دانش اساتید این دانشکده در سال جاری در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر طیبی ، نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در منطقه 8 دانشگاه آزاد ، به برگزاری منظم کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: در کرسی های آزاداندیشی، استاد وظیفه مدیریت زمان و عدم خروج از بحث را برعهده دارد و انتظار می رود با مدیریت صحیح این کرسی ها، به نتایج مثبتی دست یابیم.


( ۵ )