خسرو دانشجو در بازدید از ایسنا:

۱۴ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۲:۱۹ کد : ۴۶۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۳۴۶
تجمیع آزمون‌های آزاد و دولتی جایگاه دانشگاه آزاد را ارتقاء می‌دهد

تجمیع آزمون‌های آزاد و دولتی جایگاه دانشگاه آزاد را ارتقاء می‌دهد

رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از محل خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بازدید کرد.

دکتر خسرو دانشجو دقایقی پیش با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن بازدید از بخش‌های خبری این رسانه، در نشستی با خبرنگاران این رسانه، برنامه‌ها و اولویت‌های این واحد بزرگ دانشگاهی را تشریح کرد.

وی در اظهار نظری در خصوص تجمیع آزمون‌های دانشگاه‌های دولتی و آزاد، گفت: به نظر بنده تجمیع آزمون‌ها اتفاق خوبی بوده است.

وی با اشاره به تجمیع آزمون‌های مختلف دانشگاه آزاد و دولتی، اظهار کرد: در روند گذشته و با برگزاری کنکور‌های جداگانه دانشگاه‌های دولتی و آزاد به داوطلبان و خانواده‌های آنان دو بار استرس وارد می‌شد، ولی در روش فعلی تجمیع آزمون‌ها، خوشبختانه بسیاری از مشکلات داوطلبان مرتفع شده است.

وی با بیان اینکه با تجمیع آزمون‌ها، داوطلبان در انتخاب رشته تصمیم‌گیری بهتری دارند، خاطر نشان کرد: با تجمیع آزمون‌ها شأن و جایگاه دانشگاه آزاد حفظ شده و ارتقا می‌یابد،همچنین از نظر فرهنگ‌سازی نیز می‌تواند مثبت باشد و در افکار عمومی جایگاه بحق دانشگاه آزاد را بهبود می‌بخشد.

هر چند این موضوع به صورت آزمایشی در حال اجراست و باید دید که چه بازخوردی دارد.

دانشجو در خصوص تجمیع آزمون‌ها در مقاطع بالاتر چون کارشناسی ارشد و دکتری، گفت: باید منتظر نتایج این تجمیع ماند تا اثرات و نتایج آن بررسی شود.

براساس این گزارش، دکتر دانشجو در این بازید با اهدای لوح تقدیر به مدیرعامل ایسنا و تنی چند از خبرنگاران و دبیران این خبرگزاری، از عملکرد ایسنا تقدیر کرد.