معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از واحد علوم و تحقیقات:

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۱:۵۸ کد : ۳۹۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۰
وزارت جهاد کشاورزی در صدد بستر سازی مناسب برای گسترش همکاریهای ...
معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از واحد علوم و تحقیقات:

وزارت جهاد کشاورزی در صدد بستر سازی مناسب برای گسترش همکاریهای علمی و تحقیقاتی با واحد علوم و تحقیقات است

دکتر حسینی رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واحد علوم و تحقیقات:

حلقه ارتباطی دانشگاه و صنعت می تواند شعار اقتصاد مقاومتی را محقق کند

 مهندس سعادت الله عباسی معاون امورتولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ضمن بازدید از واحد علوم و تحقیقات طی جلسه ای با رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی و معاون پژوهش و فناوری این واحد دانشگاهی ضمن تأکید بر توانمندی های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با امور کشاورزی و دامی واحد علوم و تحقیقات بر گسترش همکاری های مشترک میان این واحد دانشگاهی با وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، مهندس سعادت الله عباسی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در این نشست مشترک بابیان اینکه مجموعه واحد علوم و تحقیقات از حیث وجود آزمایشگاه های پیشرفته و اساتید مجرب و نخبه یکی از دانشگاه های پیشرو علمی کشور در بخش امور دامی و کشاورزی محسوب می شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی آمادگی کاملی جهت گسترش همکاریهای علمی و تحقیقاتی با واحد علوم و تحقیقات دارد و زمینه و راهکارهای این همکاری مشترک بزودی فراهم خواهد شد.

عباسی با بیان اینکه ایجاد بستر های مناسب برای کاهش هزینه های تولیدات کشاورزی و افزایش تولیدات و بهره وری مناسب در تولید از مهمترین رویکردهای معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: وزارت جهاد کشاورزی با هدف ارتقاء سطح کمی و کیفی تولیدات و کاربردی کردن طرح های تحقیقاتی آماده همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در زمینه های گوناگون علمی و تحقیقاتی همچون توسعه تحقیقات ژنتیک در دام و طیور، کاهش هزینه های تغذیه دام و طیور افزایش کیفیت فرآورده های دامی آماده همکاری های دوجانبه با واحد علوم و تحقیقات است .

مهندس عباسی با بیان این مطلب که طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کشاورزی باید در راستای حل معضلات این صنعت به کارگرفته شود ، ادامه داد: همکاری های متقابل دانشگاه و صنعت می تواند راهگشای بسیاری از معضلات اقتصادی وتولیدی در بخش تولیدات دامی باشد و براین اساس باید از پروژه های کاربردی در دانشگاه ها حمایت ویژه ای به عمل آید.

دکتر منصور بیات معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست از تجهیز صد در صدی آزمایشگاه های منحصر به فرد این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: واحد علوم وتحقیقات به عنوان یکی از  بزرگترین و  مجهزترین واحد دانشگاهی کشور آماده همکاری های گسترده در حوزه های صنعتی و تولیدی با سایر سازمان های کلان کشور است.

وی با برشمردن امکانات و تجهیزات آزمایشگاه های تخصصی و تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات ، گفت: اساتید مجرب و دانشجویان پژوهش محور واحد علوم و تحقیقات، آمادگی پوشش طرح های پژوهشی کلان کشور را دارند.

معاون پژوهش و فن آوری واحد علوم و تحقیقات پیگیری نیازهای به روز کشور در حوزه های تولیدی ، صنعتی و تحقیقات را از اولویت های تحقیقاتی این مجموعه دانشگاهی دانست و تصریح کرد: واحد علوم و تحقیقات طرح های پژوهشی کاربردی را با توجه به رفع معضلات کشور در عرصه های علمی و اقتصادی را مد نظر داشته و به دنبال ارائه راهکارهای علمی و عملیاتی و اجرایی در جهت رفع مشکلات بروز کشور است.

دکتر بیات گفت: راه اندازی مرکز کارآفرینی مرکز رشد و سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان، انجمن علمی اساتید برای تعریف ژورنال های تخصصی و ... از فعالیت های در دست اجرا واحد علو م و تحقیقات تهران است.

دکتر ابراهیم حسینی رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی این واحد دانشگاهی نیز در این جلسه گفت: مسئولیت حال حاضر دانشگاه ها در کشور ما تولیدات علمی و تئوریک است و این جایگاه بایستی در عرصه تولیدات کشور وارد شده و جایگاه دانشگاه ها در عرصه های اجرائی کشور بایستی دقیقا تعریف شود.

وی افزود: با وجودبرخی مشکلات در بهاء تمام شده نهاده های دامی که تحریم های خارجی موجب آن شده است ولی دانشگاه ها می توانند نقش اثربخشی در کاهش این هزینه ها و افزایش بهره وری این مراکز تولیدی داشته باشد و اساتید و دانشجویان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی با پژوهشهای خود راهکارهای علمی وموثرتری در این زمینه ارائه خواهند کرد.

دکتر ابراهیم حسینی با بیان این مطلب که واحد علوم و تحقیقات می تواند درامور پژوهشی و سفارشات پژوهشی وزارت جهادکشاورزی با این وزارتخانه همکاری کند و به ارتقاء سطح علمی کشور کمک کند،  گفت: واحد علوم و تحقیقات با توجه به ظرفیت های بسیار بالای علمی ، می تواند با ایجاد بسترهای مناسب و همکاری با وزارت جهادکشاورزی به خودکفایی کشور و افزایش تولیدات کشاورزی ،دامی و طیور کمک  کند.

وی از اشتغال به تحصیل  2900 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در30 رشته و گرایش در دانشکده کشاورزی واحد علوم و تحقیقات خبر داد و افزود: حلقه ارتباطی دانشگاه و صنعت می تواند شعار اقتصاد مقاومتی را محقق کند.