مقاله دانشجویان واحد علوم و تحقیقات در اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار پذیرفته شد

۰۹ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۳:۱۸ کد : ۳۹۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۳
مقاله دانشجویان واحد علوم و تحقیقات در اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار پذیرفته شد

مقاله دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تحت عنوان "بررسی وضعیت اشتغال در بخش کشاورزی در ایران " در "اولین کنفرانس ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار " که در بخشهای کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست برزگرا می شود ، پذیرش شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، احمد عطایی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کشاورزی  این واحد دانشگاهی در رابطه با این مقاله گفت: توسعه پایدار زمانی به مفهوم واقعی خود نزدیک می شود که در آن ، تمامی ظرفیت های موجود به سمت بازدهی و کارایی بهینه حرکت می کند.

وی با بیان این مطلب که عدم توجه به این ظرفیتها و هچنین عدم مدیریت مناسب در بخش های مورد نظر موجب بروز معضلات و در نتیجه ناهنجاریهای مختلف در کوتاه مدت و بلند مدت خواهد بود، افزود: یکی از مشکلات مد نظر ، عدم اشتغال ناکارآمد و ناکافی در بخشهای مختلف بخصوص بخش کشاورزی است.

عطایی گفت: در این مقاله که به صورت مطالعه اسنادی و بررسی مقالات مختلف تهیه شده ، سعی بر آن شده است که با بررسی وضعیت اشتغال در بخش کشاورزی به ارائه راهکار های مناسبی برای رفع پاره ایی از موانع اشتغال کارآمد در این بخش مهم اشاره شود.

وی تصریح کرد: سیاست گذاری مناسب برای برطرف کردن مشکلات تولید و حمایت از نظام بازار از جمله راهکارهای مورد نظر است و امید است مقاله موجود بتواند به رفع این معضل کمک کند.

لازم به ذکر است ، مقاله "بررسی وضعیت اشتغال در بخش کشاورزی در ایران " توسط  دانشجویان واحد علوم و تحقیقات همچون احمد عطایی و مسعود نظام الاسلامی از دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت کشاورزی  و زهرا شوندی دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد  کشاورزی  به تحریر درآمده  است.