اولین جشنواره منطقه ای غدیر با پیامی از سوی دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت خود را در واحد علوم و تحقیقات آغاز کرد

۲۸ مهر ۱۳۹۲ | ۱۴:۴۵ کد : ۳۷۹۱ اخبار
تعداد بازدید:۳۳۶
  اولین جشنواره منطقه ای غدیر با پیامی از سوی دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت خود را در واحد علوم و تحقیقات آغاز کرد

دکتر عصمت سوادی معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات:

-          جشنواره منطقه ای غدیر بستری مناسب برای تبیین و تشریح فرهنگ غدیر در دانشگاه ها است

-          دریافت 200 اثر از سوی اساتید ، دانشجویان و کارکنان منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامی

 مراسم افتتاحیه اولین جشنواره منتطقه ای غدیر در واحد علوم و تحقیقات با حضور دکتر حسین زاده لطفی معاون پژوهش و فن آوری ، دکتر عصمت سوادی معاون فرهنگی ، روسای دانشکده های این واحد و جمعی از اساتید و دانشجویان همراه با قرائت پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرد .

 لازم به ذکر است در کنار اولین جشنواره منطقه ای غدیر ، نمایشگاهی شامل 12 غرفه با عناوینی از جمله غدیر در طول تاریخ، غرفه خوشنویسی، خطابه غدیر، معرق کاری، مسابقه غدیر، اسناد غدیر ، غرفه بلوتوث ، انتشارات غدیر ، غرفه آثار برتر جشنواره و مستند غدیر و ... فعالیت می کنند .

دکتر عصمت سوادی معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات در حاشیه افتتاحیه این جشنواره از ارسال 200 اثر از سوی استادان، دانشجویان و کارکنان منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در این رویداد مهم خبر داد و گفت: جشنواره منطقه ای غدیر بستری مناسب برای تبیین و تشریح فرهنگ غدیر در دانشگاه ها است .

دبیر اجرایی جشنواره منطقه ای اظهار داشت : این جشنواره شامل بخش های «پژوهشی» با محورهای مختلف از جمله نقش غدیر در تکامل انسان ها و کاربرد غدیر در روزگار معاصر و فرهنگ غدیر در کلام اهل بیت(ع)، «مجازی و رایانه» شامل وبلاگ نویسی و تولید نرم افزار چند رسانه ای، «هنری» شامل خوشنویسی، نقاشی و گرافیک صحنه غدیر و «ادبی» شامل شعر، قطعه ادبی، داستان و داستانک و خاطره نویسی است.

وی با بیان این مطلب که آثار برگزیده این جشنواره به صورت موزه ای در واحد علوم و تحقیقات نگهداری خواهد شد، افزود: تجلیل از ایده های نو درباره غدیر و برگزاری نمایشگاه جانبی در ارتباط با سیر امامت و ولایت از اول خلقت تا زمان غدیر، واقعه غدیر خم و سیر امامت در زمان کنونی از جمله برنامه های این جشنواره است.

لازم به ذکر است ، مراسم اختتامیه این جشنواره با معرفی نفرات اول تا سوم هر بخش، چهارم آبان ماه جاری، با حضور شماری ازمسوولان، استادان و دانشجویان و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدطه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود.