263 زوج دانشجوی واحد علوم و تحقیقات به خانه بخت رفتند

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۴ کد : ۳۷۷۹ اخبار
تعداد بازدید:۷۵۰
263 زوج دانشجوی واحد علوم و تحقیقات به خانه بخت رفتند
263 زوج دانشجوی واحد علوم و تحقیقات طی مراسمی با شکوه به خانه بخت رفتند.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، دکتر علی عباسپور رئیس این واحد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، بخصوص میلاد با سعادت امام زمان (عج) و ابراز خرسندی از حضور در بین زوجهای جوان دانشجو، گفت: امروز شما دانشجویان در نقطه عطفی از زندگی خود قرار دارید. نقطه عطفی که امیدوارم سرشار از سرزندگی و موفقیت باشد.
وی افزود: شما که در مقطع دانشجویی اقدام به ازدواج کرده اید طبعا می توانید فرزندان خوبی را به جامعه تحویل دهید تا در ارتقاء و پیشرفت هرچه بیشتر ایران کمک کنند.
دکتر عباسپور تصریح کرد: از جمله برنامه هایی که در واحد علوم و تحقیقات به دنبال آن هستیم، ارتباط همیشگی دانشجویان با دانشگاه، حتی پس از فراغت از تحصیل است که برای این امر اداره امور فارغ التحصیلان در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی شده است.
وی خاطر نشان کرد: امیدوارم با درایت، همفکری، مشورت، مشارکت در امور و فعالیت ها، زندگی ای سرشار از موفقیت و بهروزی داشته باشید.
دکتر کرم اله دانش فرد معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات نیز در این جشن دانشجویی ضمن تبریک پیوند فرخنده ازدواج به نو عروسان و نو دامادان گفت:بسیاری دست های آسمانی همراه با دست های زمینی ما، دست به دعا برای خوشبختی این جوانان شده اند.
وی گفت: برای داشتن ازدواجی موفق آگاهی از فلسفه تشکیل خانواده امری مهم است . انسان برای انجام هر عملی باید فلسفه آن عمل را بداند زیرا فلسفه به انسان هدف، انگیزه و... میدهد. همچنین فلسفه باعث میشود تا در زندگی خسته نشوید بلکه ازآن لذت ببرید.
معاون دانشجویی و فرهنگی به منطق زندگی اشاره کرد و اظهار داشت: برای داشتن منطق باید راه درست را انتخاب کرد تا به مقصد مورد نظر رسید و در این راه باید از راهنمایی های اطرافیان نیز کمک گرفت.
وی تلاش را یکی دیگر از ارکان مهم داشتن ازدواجی موفق دانست و تصریح کرد: تلاش کردن به زندگی لذت و شیرینی میدهد و مهتر از آن این است که تلاش از موارد مهم در جهت به تحقق پیوستن اهداف است.

دکتر دانشفرد با بیان اینکه هیچ فعالیتی به نتیجه نمیرسد جز با عشق ، افزود: گاهی ممکن است در زندگی عشق رنگ و بوی خود را از دست بدهد ولی لازم است دوباره به آن جلاء داد و برای تداوم عشق باید از آن مراقبت کرد تا در زندگی کمرنگ نشود.
وی افزود: با توجه به تفاوت ها ، لازم است که انسان شناسی را در خود تقویت کرد تا بتوان یکدیگر را بهتر درک کرد زیرا که انسان موجودی بسیار پیچیده است.
دکتر هومن نامور عضو هیأت علمی واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم با بیان اینکه مهمترین و بزرگترین اتفاق، انتخاب و تعارضی که در دوران زندگی رخ می دهد، ازدواج است، گفت: اولین نکته ،ساختن خاطرات مشترک است. خاطرات مشترک مهمترین عاملی است که می تواند در پایداری هرچه بیشتر زندگی زناشویی تأثیر گذار باشد.
دکتر نامور افزود: حمایت از یکدیگر حتی در برابر خانواده هایمان نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، امروزه حمایت یکی از موضوعات مهمی است که تأکید فراوانی بر آن می شود.
وی ادامه داد: اگر دخالتی از سوی خانواده هایمان در زندگی، بخصوص اوایل آن رخ می دهد به دلیل نوع رفتار خودمان است. رفتاری که در آن با دادن اطلاعات زندگی خصوصی دو نفره خود راه را برای دخالت خانواده ها هرچند که از سر دلسوزی است، باز می کنیم. بنابراین سعی کنید سطح اطلاعات خانواده ها را پایین آورید تا میزان دخالت ها نیز کاهش یابد.