دانشجوی واحد علوم تحقیقات دو مدال طلا و نقره از جشنواره نوآوری و اختراعات محیط زیست کشور کرواسی دریافت کرد

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۳ کد : ۳۵۷۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۸
دانشجوی  واحد علوم تحقیقات  دو مدال طلا و نقره از جشنواره نوآوری و اختراعات محیط زیست کشور کرواسی دریافت کرد
دو طرح از دانشجوی رشته مبلمان و دکوراسیون  واحد علوم تحقیقات موفق به دریافت دو مدال طلا و نقره از جشنواره نوآوری و اختراعات محیط زیست در کشور کرواسی شد.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، این جشنواره طی یک رقابت 3  روزه با حضور 19 کشور زیر نظر و با حمایت فدراسیون مخترعین جهانی در شهر تریل کرواسی برگزار شد.
طرح های این پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات در رابطه با المان های شهری و به نام های آسمان آبی – مبلمان سبز و ایده سبز – اقامتکده سبز ، به ترتیب موفق به کسب مدال های طلا و نقره در این جشنواره شد.
فرزانه اسماعیلی ترکان بوری با بیان اینکه انسانها بیشترین زمان حیاتشان  را خارج از منازل می گذرانند، گفت: انسان در صورت عدم توجه می تواند از لحاظ مادی ، معنوی و زیست محیطی به سیاره ای که در آن زندگی میکند، آسیب برساند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در دنیای امروزی ، توجه بیشتری به فضا سازی مکانهای عمومی  به ویژه مبلمان شهری و المان ها می شود.
ترکان با تاکید بر کاربردی بودن و توجه به  بخش هنری و ساختار المانی در این دو طرح، تصریح کرد:   طراحی این دو طرح به صورتی است که به محیط زیست آسیب نمی رسانند و می توان با صراحت آنها را به نام المان های سبز نامگذاری کرد.
لازم به ذکر است، این پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات در سال 2014 میلادی نیز موفق به کسب مدال طلای جهانی در زمینه مبلمان و دکوراسیون ، جایزه ویژه مخترعین دولت تایلند و کسب مدرک مالکیت های فکری از سازمان (WIPO) شده است.