در نشست وحدت حوزه و دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات مطرح شد:

۲۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۰ کد : ۳۵۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۴
دکتر مفتح حلقه ی واصل مهمی بین دانشگاه و روحانیت بود
در نشست  وحدت حوزه و دانشگاه در واحد علوم و تحقیقات مطرح شد:
 دکتر مفتح  حلقه ی واصل مهمی بین دانشگاه و روحانیت بود
نشستی وحدت بین حوزه و دانشگاه با سخنرانی آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در این نشست ضمن تسلیت به مناسبت شهادت دکتر مفتح افزود : قطعا تلاقی شهادت این بزرگوار و روز وحدت حوزه و دانشگاه تصادفی نبوده است و درواقع دکتر مفتح  حلقه ی وصل مهمی بین دانشگاه و روحانیت بود. 
وی ضمن اشاره به هفته ی پژوهش گفت: پژوهشی که در جمهوری اسلامی باید رخ بدهد نیازمند وحدت بین حوزه و دانشگاه است و هریک باید مکمل یکدیگر باشند تا بتوانیم به پژوهش اسلامی مورد نظر برسیم .  درواقع در نظام اسلامی علم و دین باید پا به پای هم حرکت کنند . 
وی درخصوص اهمیت حوزه گفت : حوزه های علمیه در جامعه دینی و نظام اسلامی دارای جایگاهی بس مهم هستند و با پیروزی انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی، مسئولیت سنگینی بر عهده حوزویان قرار گرفته است. از طرفی دیگر دانشگاه همواره جایگاه آموزش و کاوش در حوزه اندیشه های علمی بوده است و دانشگاهیان به عنوان روشنفکران جامعه می توانند در پیشبرد جامعه به سوی رشد و تعالی نقش بسیار مهمی ایفا کنند. از این رو ادغام این دو نهاد با یکدیگر ما را در رسیدن به اهداف والا یاری می کند . 
نماینده ی مجلس خبرگان رهبری در خصوص عوامل و زمینه های وحدت به اتخاذ شیوه های مشترک آموزشی ـ پژوهشی اشاره کرد و ادامه داد : تبادل اطلاعات، تشکیل شبکه های مشترک پژوهشی ـ اطلاع رسانی، مبادله استاد و مدرّس و نیز ایجاد ارتباط سیاسی ـ فرهنگی می تواند سهم بسزایی در همکاری و وحدت حوزه و دانشگاه داشته باشد.
آیت الله هریسی در حاشیه ی این جلسه باتوجه نزدیک شدن به انتخابات خبرگان رهبری ،دانشگاه را موظف به فراهم کردن امینت و بستر مناسب برای فعالیت دانشجویان دانست و ادامه داد دانشجو باید خود را از جامعه بداند چرا که شور و هیجان انتخاباتی دربین دانشجو و دانشگاه تاثیر مستقیم و مهمی در جامعه دارد و درواقع یکی از ملزومات هر انتخاباتی است .