حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در واحد علوم و تحقیقات: افتخار دانشگاه باید تربیت چمران ها و رجایی ها باشد

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۲ کد : ۳۴۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۹
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در واحد علوم و تحقیقات: افتخار دانشگاه باید تربیت چمران ها و  رجایی ها باشد
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت های دانشجویان نخبه و فرهیخته، دانشگاه ها را موظف به تربیت انسان های نمونه همچون شهید دکتر چمران، شهید رجایی دانست و تصریح کرد: واحد علوم و تحقیقات با دارا بودن بیش از 40 هزار دانشجو در بدبینانه ترین حالت میزبان  400 دانشجو نظیر شهید چمران و رجایی است که ضرورت شناسایی و تربیت این عناصر برای ایجاد فضا برای افتخارآفرینی آنان احساس می شود.
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در مراسم گرامی داشت شهادت امام حسن عسگری(ع) در مسجد امام علی (ع) این واحد دانشگاهی، با اشاره به آغاز امامت امام زمان(عج) و شهادت امام حسن عسگری(ع)  در روز 9 ربیع الاول، گفت: فقیه کسی است که جامعه را از شر دشمن نجات دهد همانگونه که امام خمینی(ره) ایران اسلامی را از وجود و حضور شاه رهایی بخشید.
قرائتی با اشاره به آیاتی از سوره آل عمران با مضمون اینکه چگونه و چرا کافر شدید در حالیکه آیات و رهبر الهی دارید، افزود: اگر پس از پیغمبر جانشین برحقی برای جامعه اسلامی وجود نداشت، افراد بهانه ای برای کافر شدن دارند.
قرائتی با انتقاد از هزینه های اضافی برای احداث ساختمان های جدید پیشنهاد استفاده های چندگانه از بناهای مختلف در سطح کشور را داد و گفت: حتی ساخت مساجد باید براساس نیازهای منطقه و جامعه صورت گیرد و اهمیت حضور حداکثری افراد در آن ها مد نظر باشد.
وی با اشاره به تاسیس مراکز تحقیقاتی متعدد در کشور، بر لزوم کاربردی شدن پژوهش ها تاکید کرد و ادامه داد: پروژه های عمده کشور نظیر طرح نحول نیازمند حضور و فعالیت افراد جسور و شجاع است.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی از بی توجهی جوانان به ازدواج به دلیل حساسیت به کسب مدرک و ازدواج با افراد با تحصیلات بالاتر، ابراز تاسف کرد و افزود: باید از تمام ثانیه ها برای کار فرهنگی عمیق و ماندگار استفاده کرد.
وی با تاکید بر تقویت روحیه خط شکن بودن در جامعه دانشگاهی و عبور از خطوط اشتباه رسم شده ، خاطرنشان کرد: مدیریت عمر و زمان موجب شکوفایی استعدادها، خودسازی و حرکت رو به جلوی جامعه می شود.
لازم به ذکر است، در این مراسم از 5 نفر از برگزیدگان مسابقه تفسیر سوره یاسین، تالیف حجت الاسلام قرائتی، تقدیر و به قید قرعه به آن ها  کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا شد.