تفاهم نامه همکاری واحد علوم و تحقیقات و شرکت آب و فاضلاب شهری و شهرک های غرب استان تهران امضاء شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۶ کد : ۱۲۵۸۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۱

 

تفاهم نامه همکاری واحد علوم و تحقیقات و شرکت آب و فاضلاب شهری و شهرک‌های غرب استان تهران با هدف بهره‌مندی از دانش روز و توان علمی ظرفیت های تخصصی مراکز عملی و تحقیقاتی و نظام‌مند کردن فعالیت‌های پژوهشی و کاربردی نمودن آنها به امضاء رسید. 
به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، این تفاهم نامه برای همکاری جهت امکان‌سنجی، تعریف و تدوین راه‌کارهای استراتژیک برای تهیه و تولید ابزارها و روش‌های مختلف مورد نیاز در زمینه های گسترش فناوری‌ها و روش‌های نوین همراه با توجیهات فنی، نوآورانه و اقتصادی در صنعت آب و فاضلاب، همچنین تعیین اولویت های پروژه های پژوهشی در بخش‌های تخصصی منعقد شده است.
براساس این گزارش، استفاده از ظرفیت های طرفین برای شناسایی، تولید، انتقال و انطباق فناوری‌های نوین در صنعت آب و فاضلاب و بومی سازی آنها ، همکاری جهت کاربردی شدن طرح های تحقیقاتی و اجرای پایلوت های تحقیقاتی و اجرای طرحهای پژوهشی و همکاری برای تجهیز و ارتقاء مرکز پژوهشی آب و فاضلاب به امضاء رسیده است.
همکاری و همراهی با کمیته تحقیقات این شرکت و کارگروههای تخصصی، تعریف پروژه‌های پژوهشی مشترک مطابق با نیاز صنعت، استفاده از امکانات و آزمایشگاه‌های آموزشی طرفین، اجرای پایان نامه های کاربردی در بخش تحصیلات تکمیلی، همکاری در تألیف و تدوین استانداردهای صنعت آب و فاضلاب و تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب نظران و نخبگان طرفین جهت بررسی و ارائه راهکارهای اجرایی برای طرح های در دست اجراء  با توجه به فناوریهای روز دنیا از دیگر مفاد همکاری در این تفاهم نامه است.
گفتنی است در حاشیه امضاء این تفاهم نامه، دکتر سعید بازگیر معاون پژوهش و فناوری واحدعلوم وتحقیقات به معرفی و فعالیت‌های مرکز رشد و نوآوری این واحد دانشگاهی پرداخت. همچنین نمایندگان شرکت آب و فاضلاب شهری استان تهران، از مجتمع آزمایشگاهی رازی، شیخ بهایی و مرکز رشد واحد علوم و تحقیقات بازدید کردند.