نشست هم‌اندیشی مسئولان نشریات علمی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۵ کد : ۱۲۴۶۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۷
اولین نشست هم اندیشی مسئولان نشریات علمی با حضور دکتر رضا مسعودی رئیس واحد علوم وتحقیقات در سالن علامه حلی این واحد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم وتحقیقات، دکتر مسعودی ضمن رضایت از وضعیت مجلات حال حاضر این واحد دانشگاهی گفت: کماکان باید فعالیت بیشتری برای بهبود و ارتقاء مجلات علمی دانشگاه صورت گیرد. با توجه ویژه معاونت پژوهشی واحد علوم و تحقیقات امید می رود شاهد هر چه بیشتر ارتقای کیفی و کمی در حوزه مجلات باشیم.
وی افزود: مجلات این واحد از نظر شفافیت داوری دارای شرایط مطلوبی است. همچنین شایسته است مجلات در حوزه رفع مشکلات موجود مقالات کاربردی چاپ کنند. باید پارامترهایی در حوزه نظارتی مجلات داشته باشیم ازجمله میزان رجوع سایر محققین به مقالات، میزان دانلود مقاله و .... ممکن است یک مولفه ده‌ها دانلود و مقاله‌ای دانلود کمتری داشته باشد. این موثر بودن و نقش مجله در پژوهش کشور را نشان می دهد.
دکتر مسعودی خاطرنشان کرد: تلاش شود نقاط ضعف موجود در این حوزه هرچه سریعتر مرتفع شود. برنامه عملیاتی در خصوص ارتقاء، بحث نظارت و ارزیابی مجلات پیگیری شود. همچنین معاونت پژوهشی در حوزه مجلات براساس تدوین برنامه ای مختص به هر مجله ،  ارتقاء کمی و کیفی این مجلات را پیگیری کنند. 
وی گفت: کمک گرفتن از تجربیات مسئولان نشریات کمک شایانی به بهبود مجلات خواهد داشت. در حوزه مجلات باید از بدنه متخصص و متعهد برخودار بود، لذا برای هر سردبیر مجله جلسه اختصاصی گذاشته شود و برنامه عملیاتی مدون برای ارتقاء کمی و کیفی مجلات ارائه شود. 
رئیس واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: وظیفه داریم که مجلات علمی در تولید فن‌آوری گره گشا باشند. 
در پایان جلسه نشست پرسش و پاسخ برگزار شد.