همایش تخصصی شهرسازی، معماری، عمران و هنر دانش بنیان در واحد علوم وتحقیقات برگزار شد

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۰ کد : ۱۲۱۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۹۱۸
اولین کنفرانس بین‌المللی و دومین کنفرانس ملی به سوی شهرسازی، معماری، عمران و هنر دانش‌بنیان با حضور صاحبنظران، استادان و دانشجویان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر علی نادران رئیس این کنفرانس بین المللی گفت: این رویداد علمی برآمده از دانش‌های پراکنده‌ای است که از چهار رشته مرتبط به هم در یک دانشکده گردهم آمده‌اند. این کنفرانس شهرسازی را به عنوان بستری در نظر گرفته تا با کمک صاحبنظران در حوزه های عمران، معماری و رشته هنر به ایجاد و تحقق شهر نوین دست یابیم. مقالات ارسالی به این رویداد علمی، ما را برای رسیدن به اهداف مدنظر در این حوزه یاری می‌کند.  
رئیس دانشکده عمران ، معماری و هنر واحد علوم وتحقیقات افزود: دیدگاه ما دراین رویداد علمی ترکیب و تجمیع رشته های شهرسازی، عمران، معماری و هنر است به عنوان مثال یک شهرساز با کمک یک معمار مقاله ای علمی به طور منسجم و کاربردی تألیف و دانش خود را با یکدیگر ترکیب کنند. 
دکتر فرح حبیب عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و دبیر عملی این کنفرانس ضمن خوش آمدگویی گفت:  دومین کنفرانس علمی به سوی شهرسازی،معماری، عمران و هنر دانش بنیان را در سال جاری با حمایت‌های علمی دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی برگزار کردیم. 
وی ادامه داد: مقالات علمی داوری و فرایند بررسی و اصلاحات مورد پذیرش قرار گرفت. فرایند داوری مقالات توسط اعضای هیأت علمی کنفرانس و داوران که عمدتاً از اعضای هیأت علمی و حامیان علمی کنفرانس بودند صورت گرفت. بعد از تأیید مقالات توسط تیم اجرایی کنفرانس، محتوای موجود توسط نرم افزار همانند جو مورد بررسی قرار گرفت. در نهایت  6 مقاله به عنوان مقاله برتر و 7 مقاله به عنوان پوستر منتخب شد.
دکتر پرهام حیاتی، قائم مقام کنفرانس در خصوص آمار مقالات ارایه شده گفت: 134 عنوان مقاله(42 مقاله در حوزه شهرسازی، 28 مقاله درحوزه عمران ، 8 مقاله در حوزه هنر و 56 مقاله در حوزه معماری) به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شد که 75 مقاله مورد بررسی قرار گرفت.
در این کنفرانس تخصصی کارگاه ها و سخنرانی های متعددی در حوزه عمران، هنر و معماری و شهرسازی برگزار شد که می توان به سخنرانی دکتر حمید ماجدی در خصوص شهرسازی دانش بنیان،دکتر مصطفی بهزادفر در خصوص شهر هوشمند و منظر شهری، دکتر آزاده شاهچراغی و مهندس رضا باباخانی در مورد معماری و هوش مصنوعی اشاره کرد. همچنین دکتر نیر طهوری در خصوص پرسش از هنر دانش بنیان و دکتر محمد نقی زاده در خصوص شهر دانش بنیان سخنان مبسوطی ارائه کردند. 
گفتنی است در این کنفرانس از دکتر ایرج اعتصام پدر معماری ایران و از استادان پیشکسوت واحد علوم و تحقیقات تقدیر به عمل آمد.
 


( ۷ )