نشست علمی با موضوع آینده روان‌شناسی در واحد علوم وتحقیقات برگزار شد

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۱ کد : ۱۲۱۰۶ اخبار
تعداد بازدید:۹۲۷
 اولین نشست علمی تخصصی روان‌شناسی با موضوع آینده روان‌شناسی، با حضور رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و جمعی از استادان و دانشجویان واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم وتحقیقات، دکتر فریبرز باقری مدیرگروه روان‌شناسی این واحد دانشگاهی در این نشست که با همکاری کانون روانشناسی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: هدف اصلی از برگزاری این همایش تخصصی، افزایش دانش دانشجویان در حوزه روانشناسی است . براساس برنامه ریزی های انجام گرفته، روند ارتقای سطح کیفی و کمی معلومات دانشجویان در این حوزه  پیگیری می شود. 
همچنین دکترمحمدحاتمی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران گفت: برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی از این دست، به توسعه علم و دانش و چشم انداز آینده رشته روانشناسی کمک می‌کند. در رشته روان‌شناسی یک تحول عظیم در محتوا و کیفیت صورت گرفته است. از جمله انتظاراتی که از فارغ التحصیلان این رشته می‌رود، می‌توان به کار پژوهشی، آموزشی و فعالیت حرفه‌ای اشاره کرد. 
به گفته وی، نگاه جامعه به نظام روان‌شناسی مثبت بوده و یکی از محبوب ترین رشته ها برای افراد و خانواده‌ها شده است. 32 درصد فضای مجازی در انحصار مطالب روان‌شناسی است و نظام روان شناسی کشور از اینکه دکتری این رشته توسعه پیدا کند، حمایت می‌کند. 
دکتر فریبرز درتاج، معاون پژوهشی سازمان نظام روان‌شناسی درباره وضعیت این رشته تخصصی، کاربرد و بازار کار آن در این نشست تخصصی سخنرانی کرد.
در پایان دانشجویان و استادان سئوالات خود را مطرح و پاسخ های لازم از سوی استادان ارائه شد.


( ۱۰ )