رشته های پرمتقاضی گروه علوم انسانی دانشگاه آزاد را بشناسیم

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۳ کد : ۱۱۷۲۰ اخبار
تعداد بازدید:۷۷۵
انتخاب رشته باآزمون کنکور سراسری در دانشگاه آزاد اسلامی دوم شهریورماه به پایان می رسد، داوطلبان برای انتخاب بهتر باید رشته های این دانشگاه را بشناسند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با وجود قانون سنجش و پذیرش مبتنی بر حذف کنکور، اکنون پذیرش در بیش از ۹۰ درصد رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور صورت می‌گیرد.

آمارها نشان می دهد که بسیاری از کدرشته‌های گروه علوم انسانی دیگر رقابتی نیستند و علاقه‌مندان به تحصیل در این گروه می‌توانند به راحتی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش شوند و ادامه تحصیل دهند اما دانشگاه آزاد اسلامی تعداد رشته پرمتقاضی در این گروه دارد که شناخت آنها خالی از لطف نیست.

این رشته‌ها شامل حقوق، حسابداری، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، مددکاری اجتماعی، برنامه‌ریزی اجتماعی و تعاون، علوم تربیتی، مطالعات خانواده، علوم سیاسی، اقتصاد، مدیریت مالی، هتلداری، علوم ورزشی، گردشگری، مدیریت اموربانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت صنعتی است که در واحدهای علوم و تحقیقات، تهران مرکزی، تهران غرب، تهران شمال، تهران شرق، تهران جنوب، تبریز، نجف آباد، کرج، هشتگرد، علوم پزشکی تهران، اسلامشهر، الکترونیکی، دماوند، رودهن، شهر قدس، فیروزکوه، ملارد، مشهد، اهواز، شیراز، کرمانشاه، رشت، بندرعباس، یزد ارائه می‌شوند.

علاقه‌مندان به ادامه تحصیل تا روز دوم شهریورماه فرصت دارند که با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کنند. متقاضیان می‌توانند ۱۰۰ کدرشته را انتخاب و در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.

منبع: خبرگزاری آنا


( ۹ )