چگونه از شب امتحان نتیجه بهتری بگیریم

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۴ کد : ۱۱۴۷۸ اخبار
تعداد بازدید:۸۳۴
دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌ها اکنون در فرجه امتحانات پایانی به‌سر می‌برند که رعایت برخی از نکات می‌تواند نتیجه بهتری را نصیب دانشجویان کند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درس خواندن در شب امتحان کمی با درس خواندن برای آزمون‌های سراسری فرق دارد. دانشجویان برای اینکه بتوانند نتایج بهتری در امتحانات بگیرند در شب امتحان باید روی مطالبی که تسلط لازم را ندارند تمرکز کنند.

اکنون بسیاری از دانشگاه‌ها نمونه سؤالات ترم‌های گذشته را به‌راحتی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، یکی از راه‌ها این است که نمونه سؤالات به همراه پاسخ‌ها مورد مطالعه قرار گیرد و قسمت‌هایی که دانشجویان بر روی آنها تسلط ندارند ولی ارزش سوالی دارند شناسایی و یاد گرفته شود.

در ادامه مرور باید به نکاتی توجه شود که دانشجو قبلاً خوانده ولی آنها را نصفه به خاطر می‌آورد، خواندن این نکات هم می‌تواند در صرفه‌جویی وقت مؤثر باشد و همچنین نتایج بهتری را برای دانشجو به بار خواهد آورد.

دانشجویان در درس‌های که بیشتر جنبه حفظ کردنی دارد و اگر حفظ کردن به شب امتحان موکول شده بهتر است نکات در برگی نوشته شود، اینگونه بهتر در ذهن می‌ماند. اگر تکه کاغذی در کنار خود داشته باشید و فقط آنچه را که در ذهن مرور می‌کنید، بنویسید به خاطر سپردن را راحتر می‌کند.

این روزها که تکنولوژی کارها را آسان کرد، در مطالعه هم مؤثر بوده است. بسیاری از دانشجویان گروه‌های کلاسی متعددی در نرم‌افزارهای مختلف دارند، مراجعه به این گروه‌ها و استفاده از مطالبی که هم‌کلاسی‌ها به اشتراک می‌گذراند بسیار راه‌گشاست.

استراحت کافی و تغذیه مناسب و استفاده از مواد قندی طبیعی در همه امتحان‌ها کاربرد دارد، دانشجویان می‌توانند اینگونه روز امتحان بهتری را سپری کنند.

منبع: خبرگزاری آنا


( ۴ )